TEST: Ako funguje litrový trojvalec v Honde Civic? Jazdí fantasticky!

Pokým sa stanete špičkovým atlétom, musíte si prejsť fázu zanieteného športovca. Presne v tejto fáze sa nachádza Honda Civic Sport Line predtým, ako sa z nej stane Type R. Zisťovali sme, koľko chýba na dosiahnutie hranice dokonalosti.
Vydané Text: 

Opäť trojvalec? Mohol by si povedať niekto pri prvom pohľade na technické údaje testovaného vozidla. Áno, trojvalce teraz hýbu svetom aj kompaktnými automobilmi. Bez nich vraj automobilky nevedia splniť prísne emisné limity. **Tak sa s tým treba vyrovnať a nájsť v nich to, čím vás dokážu potešiť.** Napríklad ochotou stúpať do otáčok a podfarbovať svoju prácu originálnou zvukovou kulisou. V prípade Hondy Civic to nie je nič, čo by vás malo rušiť z pokoja a posádku z prípadného spánku. Skôr sa zamerajme na spoluprácu motora s manuálnou prevodovkou. Túto kombináciu s radosťou odporúčame. Manuál radí presne, ani raz sme nemali problém zaradiť presne tú rýchlosť, ktorú sme potrebovali. A ešte jedna drobnosť, z ktorej sme mali vždy krajší deň. **Hlavica radiacej páky. Guľatá a hliníková. Do ruky padne, akoby sa tam stále pýtala.** Budete ju chcieť držať, aj keď budete mať nablízku mnohé iné lákadlá. Napríklad mobilný telefón, plechovku s nápojom či dlhé stehno spolujazdkyne. Hlavica tejto radiacej páky si vás podmaní a budete sa jej chcieť neustále dotýkať.
Sedíte v Honde. Sport Line. To znamená červené prešívanie na volante a zaujímavé farebné aplikácie na sedadlách. **V nich sedíte hlboko a nízko nad vozovkou, takže oproti všetkým SUV máte s autom aj cestou oveľa lepší kontakt a všetko prežívate intenzívnejšie.** Zvlášť, keď zapnete športový režim tlmičov. To definitívne pochopíte, že nie je všetko o počte valcov a koní v motore, ale svoje zohráva aj podvozok. Civic vám naplno ukáže, čo to znamená dobre spravená viacprvková zadná náprava. **Máloktoré auto prechádzalo referenčné nerovnosti tak suverénne a zo zákrut vychádzalo tak razantne ako práve Civic.** V tomto aute je naozaj radosť vyraziť na zakrútené cesty a užívať si všetky sily, ktoré v nich pôsobia.
Potom autu odpustíte aj komplikovaný informačný a zábavný systém, v ktorom sa budete dlhšie orientovať. Ale ak budete mať vozidlo ako vlastné a nie iba na týždeň, tak sa v ňom naučíte žiť a navzájom si padnete do oka. **Napríklad aj pre veľmi dobre fungujúce asistenčné systémy Honda Sensing a LED svetlomety, ktoré robia všetko pre to, aby ste vy videli čo najviac** a vodiči v autách oproti vám netrpeli. Takže bude to láska? Honda Civic má na to mnohé predpoklady vrátane lákavej akciovej ceny a bohatej výbavy. [CAR id=17074]
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.