Advertisement

Advertisement

Najdôležitejšie správy pre motoristov: obsah autolekárničiek, rúška počas jazdy, nový Hyundai Elantra, test Ssang Yong Korando a ďalšie

NEDEĽNÍK AUTOVINY.SK & AUTO MOTOR A ŠPORT: Pripravili sme pre vás náš tradičný nedeľný súhrn dôležitých a zaujímavých článkov z uplynulého týždňa.
Vydané  Text: 


Advertisement

Nový auto motor a šport prichádza aj s mimoriadnou akciou štvrťročného predplatného!

Od pondelka 16.3.2020 je v predaji aprílové vydanie časopisu auto motor a šport. Prinášame vám kompletný obsah nového čísla.

Ďakujeme, že ste sa aj túto nedeľu rozhodli otvoriť titul Autoviny.sk a prejsť si náš výber správ. Každú nedeľu pre vás pripravujeme súhrn správ, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie, najdôležitejšie a ktoré sa ukázali ako najčítanejšie v uplynulom týždni. Uplynulý týždeň bol z pohľadu motoristického spravodajstva opäť nesmierne zaujímavý. Na našom webe www.Autoviny.sk ste si mohli, okrem iného, prečítať aj o tom, že: * či nájdete vo svojej autolekárničke ochranné rúško; * že automobilky na Slovensku i vo svete zastavili alebo zastavujú výrobu; * ako bezpečne dezinfikovať interiér svojho auta svojpomocne; * ako dlho sa vírus drží na rôznych povrchoch v aute a domácnosti; * automobilky vyrábajú namiesto áut rúška a pľúcne ventilátory; * Slováci hlasovali o najlepších autách, prinášame podrobné výsledky; * [Hyundai Elantra je späť](https://www.autoviny.sk/novinky/120852/hyundai-elantra-je-spat-vyzera-ako-z-ineho-sveta-a-sokuje-technikou) a vyzerá ako z iného sveta; * kde si dať opraviť auto značky Kia či Škoda * a niekoľko ďalších dôležitých a zaujímavých správ. Nezabudnite, že okrem webstránky www.autoviny.sk nás nájdete aj na Facebooku Auto Motor a Šport – Slovensko, na YouTube a Instagrame. ### NEDEĽNÍK – najčítanejšie, najdôležitejšie a najzaujímavejšie príspevky uplynulého týždňa.

Bratislavský Volkswagen zastavuje výrobu do odvolania! Následky strašia každého ekonóma

Najväčšia automobilka na Slovensku **v súvislosti s aktuálnou situáciou nakoniec predsa len zastaví produkciu vozidiel u nás, vrátane fabrík v Martine a v Stupave.** „Spoločnosť Volkswagen Slovakia sa v úzkej koordinácii s materským koncernom pripravuje na prerušenie výroby až do odvolania,“ informuje o plánoch hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová. Na samotné zastavenie linky však potrebujú... Prečítať celé
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.