Advertisement

Advertisement

Najdôležitejšie články tohto týždňa: Nové Mlynské nivy, drahší benzín a nafta, test elektrického Mercedesu eVito, nový FIAT 500X Sport

NEDEĽNÍK o tom, čo sa dialo v auto-moto svete uplynulý týždeň.
Vydané  Text: 


Advertisement
### NEDEĽNÍK – najčítanejšie, najdôležitejšie a najzaujímavejšie články uplynulého týždňa. Za kalendárny týždeň 16.-22. septembra 2019 sme pre vás pripravili celkovo 30 príspevkov, ktoré boli publicistickými témami, testami automobilov, pripomienkami nedávnej histórie, spravodajstvom, ale aj poradňou či zábavnými kvízmi o automobilovom svete. Je to pestrý mix, ktorý priamo alebo okrajovo súvisí s mobilitou ako takou a autopriemyslom. Každú nedeľu pre vás pripravujeme výber tých článkov, ktoré považujeme za najdôležitejšie alebo ktoré sa ukázali ako čitateľsky veľmi atraktívne. Nezabudnite, že okrem webstránky www.autoviny.sk nás nájdete aj na Facebooku Auto Motor a Šport – Slovensko, na YouTube a Instagrame.

Volkswagen hlási obrovské množstvo objednávok na svoj elektromobil ID.3

Ľudia platili tisíc eur za to, aby mali možnosť kúpiť si jeden z prvých elektromobilov ID.3. To ešte v čase, keď ani nepoznali jeho vzhľad, cenu a vlastnosti.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.