Kvíz: Spoznáte naše testovacie autá len podľa interiéru?

Trúfnete si uhádnuť značku a model auta len podľa fotografie interiéru s priestorom pre vodiča? Nech sa páči, vyskúšajte.
Vydané Text: 

Správne odpovede nájdete v druhej polovici článku aj s odkazmi na naše redakčné testy. ## #1
## #2
## #3
## #4
## #5
## #6

## Správne odpovede ### 1: Ford Ecosport

Test Ford Ecosport 1.5 TDCI: Najlacnejšie SUV od Fordu v najdrahšej verzii

V redakčnom teste pre AUTOVINY sme mali Ford Ecosport vo verzii s pohonom AWD a 1,5-litrovým naftovým motorom TDCI EcoBlue s manuálnou prevodovkou. Naozaj vydarená kombinácia, čítajte náš test ďalej.

### 2: Hyundai Kona

ZAČIATOK DLHODOBÉHO TESTU: Hyundai Kona 1.0 T-GDi M6 Comfort

Voľba ľudu Do dlhodobého testu sme si vzali crossover Hyundai Kona, ktorý vyniká najmä nezameniteľným dizajnom. Nie je to tajomstvo: Kona hrá najmä na emócie, avšak nemá sa za čo hanbiť. Čo je zvláštne na tej našej? Je to najobľúbenejšia verzia medzi zákazníkmi.

### 3: Mitsubishi Outlander

TEST: Mitsubishi Outlander PHEV ide vlastnou cestou! Má v reálnom živote zmysel?

Mitsubishi Outlander PHEV je jednou nohou v budúcnosti, druhou v minulosti. Ide o fascinujúce spojenie moderného hybridného pohonu s tradičným terénnym vozidlom.

Inzercia

### 4: Volkswagen Tiguan

S Tiguanom po stopách Tomáša Baťu (test VW Tiguan 1.5 TSI EVO Highline)

Volkswagen Tiguan nie je potrebné zvlášť predstavovať, ale má zmysel venovať pozornosť jeho technike, ktorú využijete na stredne dlhej ceste. Overovali sme, do akej miery vie nahradiť vodiča na diaľnici a či benzínový motor v SUV dáva zmysel.

### 5: Ford Ranger

Test Ford Ranger WildTrak: Kúsok Ameriky na každý deň

Jazdili sme najpredávanejší pick-up v Európe. Čím sa môže Ford Ranger vo výbave WildTrak chváliť a v kde sme odhalili jeho nedostatky?

### 6: Hyundai i30 Fastback

Je Hyundai i30 Fastback plnohodnotné šoférske auto? S automatikou dokáže splniť nároky náročných

Hyundai i30 Fastback z pohľadu jazdných vlastností a bezpečnosti.

Inzercia


Advertisement
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »LEGISLATÍVA

Namiesto 3,5 tony má byť nový štandard 1,8 tony. Na jazdu v SUV budete musieť spraviť nový vodičák B+, návrh je už na stole (aktualizované)

 • Nové opatrenia počítajú aj s prísnejším posudzovaním podľa veku vodičov – starší by boli kontrolovaní prísnejšie a do 21 rokov by ste za volant SUV ani nesadli.

   Návrh počíta aj s úpravou maximálnej rýchlosti v EÚ na 130 km/h 
 • ODPORÚČAME

  Už poznáte kartu Jazdí celé Slovensko? Získate s ňou poistenie celej posádky, zľavy na STK, v servisoch, reštauráciách i autoškolách

 • Iba za 25 € ročne získate mimoriadne výhody, ako sú úrazové poistenie vodiča a posádky či zľavy do 20% v autoservisoch.

   Zľavy platia u viac ako 50 zmluvných partnerov ÚAMK a po registrácii v systéme u viac ako 1500 partnerov svetovej siete MyWord. Významnou časťou projektu je humanitárna pomoc - činnosť Detskej dopravnej nadácie, ktorej cieľom je pomáhať sirotám pozostalých, ktorých rodič, alebo rodičia zahynuli pri dopravnej nehode.
 • AUTOPRIEMYSEL

  Nečakaný obrat: Británia odkladá zákaz benzínových a naftových áut po tom, čo automobilky investovali miliardy do vývoja elektromobilov

 • Veľká Británia pôvodne plánovala zakázať predaj nových áut so spaľovacími motormi už za sedem rokov, teraz tento termín posúva.

   Premiér Rishi Sunak (na foto) upresnil aj to, ako to bude s predajom áut po roku 2035. Reakcie značiek KIA, FORD, VW a TOYOTA.
 • AKTUALITY

  Mladí hackeri za dva dni navrhli moderný systém pre vjazd vozidiel do historického centra Bratislavy

 • Podľa mestskej časti Bratislava-Staré Mesto súčasný systém registrácie a povoľovania vjazdu vozidiel do historického centra mesta nevyhovuje.

   Rezort s Campus Cowork zorganizovali hackathon, na ktorom mali mladé talenty aj skúsení IT profesionáli príležitosť navrhnúť riešenia zlepšujúce každodenný život občanov Ministerstvo investícií medzi študentov a IT nadšencov rozdelilo 6 000 eur.
 • MOTORISTICKÝ ŠPORT

  Maco Racing mal vo francúzskom Circuit Paul Ricard druhú najrýchlejšiu Yamahu. Bilancia pretekov Endurance World Championship 2023

 • Slováci opäť ukázali, že napriek menším lokálnym pomerom vedia vďaka talentu a spolupráci ľudí v tíme konkurovať najlepším na svete.

   Vo Francúzsku pritom štartovali z 22. miesta zo 47 zúčastnených tímov z celého sveta.  Bilancia je 6. vo svojej kategórii, 8. celkovo a 3. v nezávislých tímoch.