Ešte nie je v predaji a už ho rozbili o stenu: ako obstálo nové Clio v crash testoch?

VIDEO – Renault Clio príde na trh na jeseň, ale v EuroNCAP už absolvovalo nárazové testy.
Vydané  Text: 

Renault Clio absolvoval bezpečnostné nárazové testy EuroNCAP s veľkým úspechom. Testy pritom prebiehali na verzii so štandardnou výbavou. Automobil dosiahol plné 5-hviezdičkové hodnotenie, pričom aj v jednotlivých kategóriách sa teší z veľmi priaznivých hodnotení. Napríklad bezpečnosť dospelého pasažiera bola ohodnotená až na 96 percent a bezpečnosť detí získala 89 percent. Rovnako dobre si Clio viedlo v otázke ochrany chodcov (72 percent) a bezpečnostných asistenčných systémov (75 percent). Inšpektori EuroNCAP poslali proti stene a mobilným prekážkám verziu Renault Clio Zen 1.0 TCe 100, LHD s hmotnosťou 1 110kg. Pod
### Nový Renault Clio prekonal očakávania Nová generácia, v poradí už piata, vyniká krásnym vonkajším dizajnom s príznačnými štylizovanými LED svetlami, dynamickým profilom a hodnotným interiérom s obrovským centrálnym displejom. Dodnes sa predalo viac ako 15 miliónov kusov malého mestského hatchbacku, pričom v priebehu takmer 30 rokov sa mu podarilo zachovať charakter šikovného, cenovo dostupného a pekného vozidla. Stále patrí medzi subkompakty, ale vďaka krásnemu interiéru a zovňajšku by ste ho možno tipovali o segment vyššie. Cliu sa dokonca darí natoľko, že od roku 2012 sa ho každý rok predáva viac a viac bez jediného medziročného poklesu predaja. [GALLERY id=29654] Dnes prichádza Clio s konvenčnými spaľovacími pohonnými jednotkami, ale výrobca už teraz avizuje rok 2022 a príchod hybridného modelu s názvom Clio E-Tech hybrid. Ten je súčasťou stratégie automobilky s názvom Drive the Future (2017-2022). Čo je skutočne pôsobivé, Renault Clio ponúkne kompletne digitálny prístrojový panel s 10-palcovým displejom. Väčší variant bude zobrazovať aj mapu z navigácie. Ak si zákazník nevyberie digitálny kokpit, bude mať na výber z kombinácie analógu a 7-palcového displeja.
Na stredovej konzole tróni 9,3-palcový displej, respektíve dotykový tablet. Hlavné svetlomety sú 100% tvorené z LED techniky bez ohľadu na úroveň výbavy – to sa len tak nevidí! Prekvapivý je objem batožinového priestoru, ktorý dosahuje skvelých 391 litrov, čo je o 26 litrov viac ako vo štvrtej generácii – pritom je o 14 mm kratší. Clio teda v tomto ohľade prekonáva aj niektoré malé SUV-čka!
Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?