Advertisement

Advertisement

Tieto autá vás počas roka zaujali najviac – otestovali sme všetky!

V priebehu tohto roka sme publikovali ohromné testov automobilov: bolo ich až 90! Časť sme prevzali z časopisu auto motor a šport a časť sme spracovali výhradne pre Autoviny.sk. V tomto článku ponúkame výber takých automobilov, ktoré vás počas roka 2018 zaujali najviac.
Vydané  Text: 


Advertisement
Seat Leon ST 1.2 TSI 6M
Asi nebude veľkým prekvapením, že v uplynulom roku vás najviac zaujal redakčný test automobilu **Lada Kalina 1.6**. Jedná sa o praktický a cenovo dostupný hatchback, ktorého test si chce prečítať každý – dokonca aj ten, kto jazdí v nemeckých prémiovkách. Tradične čitatelia prejavili obrovský záujem aj o automobily značiek Dacia, Honda, SEAT, Škoda, Ford, KIA či Hyundai a je pre nás potešením, že medzi mimoriadne čítanými testami sa objavili aj prémiové modely od Audi, Mercedes-Benz, Alfa Romeo či BMW. Nižšie uvedený zoznam je zoradený podľa dátumu publikovania, nie podľa dosiahnutej popularity. V rebríčku sa objavujú aj testy z konca roka 2017, pretože si ich čitatelia dohľadali prostredníctvom sociálnych sietí a vyhľadávania na internete.

TEST: Lada Kalina 1.6 16V – Návrat do minulosti

Ruská Lada chce prostredníctvom nových a modernizovaných modelov obnoviť zašlú slávu automobilky v strednej Európe. My sme sa preto rozhodli vyskúšať mestský hatchback Kalina, s ktorým sme prežili jeden celý týždeň.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.