Advertisement

Advertisement

Kodiaq v EuroNCAP: 5 hviezdičiek, najvyšší počet bodov za test bočného nárazu

SUV-čko Kodiaq dopadlo podľa očakávaní veľmi dobre. Škodovka modelom nadväzuje na sériu úspešných crashtestov.
Vydané  Text: 


Advertisement


Vozidlo má výhodu v robustnej karosérii a tuhej konštrukcii, deviatich airbagoch a vo významnej miere sa na zvyšovaní bezpečnosti podieľa aj technológia Crew Protect Assist. Tá zabezpečí, že v prípade hroziacej nehody stiahnu pásy na predných sedadlách, uzavrú okná (vrátane toho strešného), aktivuje sa takzvaná multikolízna brzda, preruší sa prívod paliva, odomknú sa dvere a zapnú sa všetky smerovky. EuroNCAP ohodnotilo ochranu chodcov na 71 percent. Pre porovnanie, aktuálny Mercedes-Benz triedy E dosiahol úroveň 77 percent, čo je výborný výsledok. Aktívna bezpečnosť bola ohodnotená na 54 percent, ochrana dieťaťa na 77 percent, dospelého pasažiera na 94 percent. V prípade desaťročného dieťaťa však nedopadla najlepšie ochrana krčnej oblasti, tam Kodiaq získal červené hodnotenie „Poor“. V prípade šesťročného dieťaťa tento problém EuroNCAP nezaregistroval. Škoda má v testoch EuroNCAP dobrú povesť a skvelé výsledky. SUV-čko Kodiaq je v poradí už siedmy model, ktorý získal maximálnym možný počet hviezdičiek, teda päť. Doteraz sa to podarilo vozidlám Fabia, Rapid, Citigo, Yeti a Superb. Rovnaký výsledok teraz očakávame aj pri najnovšom crossoveri Karoq. Kompletné výsledky sú na stránke EuroNCAP: http://www.euroncap.com/en/results/skoda/kodiaq/26894
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.