Magazín

Čaká vás dovolenka autom? Bez poistenia necestujte

Kooperativa: Čaká vás dovolenka autom?  Bez poistenia necestujte

Nikto z nás si nechce privodiť nepríjemný incident na cestách. A v čase dovoleniek, navyše v zahraničí, to platí dvojnásobne. Zákon schválnosti, žiaľ, zaúraduje celkom často. S dobre nastaveným autopoistením sa však akékoľvek nepríjemné dopravné situácie dajú zvládnuť bez väčšej ujmy na vašej peňaženke.

Ako zrejme viete, Povinné zmluvné poistenie vám v prípade nehody pomôže zaplatiť škody, ktoré spôsobíte druhým účastníkom nehody vy. Ako benefit získate aj poistenie úrazu vodiča a posádky vášho auta či poistenie batožiny. Keďže však PZP zo zákona nehradí škody na vlastnom aute, nemali by ste podceniť ani druhú – havarijnú poistku. Pomôžete si tak nielen pri dopravnej nehode, ale aj keď vám auto niekto poškodí pri parkovaní, zasiahne ho živelná katastrofa, alebo vám ho niekto ukradne.

Nonstop asistenčné služby, noc v hoteli zadarmo či požičanie náhradného auta

Malá nepozornosť pri tankovaní v zahraničí a zámena paliva vás môže vyjsť tiež nečakane draho. Stratené kľúče od auta na dovolenke? Tiež nič nereálne. Kvalitné havarijné poistenie myslí aj na takéto nepríjemné situácie a preto vám kryje napríklad aj otvorenie a výmenu zámku alebo odtiahnutie do najbližšieho servisu. 

Pomoc poisťovne môžete využiť aj v ďalších núdzových situáciách. Ak si napr. nedokážete v prípade defektu alebo zničenia vymeniť sami pneumatiku, s havarijným poistením máte nárok aj na nonstop asistenčné služby. A ak náhodou nebudete môcť kvôli nehode pokračovať v ceste vo svojom aute, poistenie vám zaplatí noc v hoteli. V zahraničí dokonca aj dve. Záchranou môže byť aj požičanie náhradného auta. Poisťovňa vás takto podrží napríklad i v prípade krádeže auta.

Autopoistenie si po novom vyrátate aj cez online kalkulačku

V prípade, že sa rozhodnete vybaviť havarijné poistenie či PZP v Kooperative, výšku poistného si vyrátate veľmi jednoducho sami a na pár klikov. Umožní vám to nová online kalkulačka. V rámci tejto digitálnej služby si zadáte iba vaše evidenčné číslo vozidla a systém vám automaticky vygeneruje cenu a podmienky poistenia, ktoré si môžete ďalej doladiť podľa svojej situácie a potrieb.

Ak máte staršie auto, skôr než po štandardnom havarijnom poistení odporúčame zamerať sa na špeciálne, na mieru šité produkty. Takou je napr. novinka Kooperativy MINI KASKO. Toto havarijné poistenie je dimenzované pre jazdené autá staršie ako 5 rokov – platí pre osobné autá aj menšie dodávky. Poistnú sumu si pri ňom stanovíte sami podľa aktuálnej hodnoty auta, a to bez ohľadu na značku. Poškodené auto nemusí ísť ani do autorizovaného servisu a po vyplatení sumy si ho môžete nechať opraviť v servise, ktorý si vyberiete.

Prehľad všetkých možností poistenia, ktoré si môžete vybrať v poisťovni Kooperativa, nájdete na www.kooperativa.sk.

Prečítajte si aj:


Pri neustálom vylepšovaní motorov je nevyhnutné inovovať aj palivá

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Scout Rogue (auto motor a šport č. 6/2022, foto: Juraj Hrivnák)
MOTO

Zlý chlapec. Test Indian Scout Rogue

Pohľad do slovníka hovorí, že rogue má v slovenčine viacero významov, no ani jeden nie je veľmi pozitívny. Azda najjemnejšie by sa to dalo preložiť ako nezbedník. To by sedelo na človeka. No ako je to v prípade, pokiaľ takto označíte motocykel?