Poistenie

Bezpečná a pohodlná cesta autom na dovolenku

 • Cestovanie na dovolenku autom prináša slobodu a flexibilitu. Možnosť spontánneho zastavenia sa na krásnych miestach, objavovanie menej známych lokalít a možnosť preskúmať krajinu vlastným tempom sú len niektoré z výhod tohto spôsobu cestovania.

   Avšak, aby bola cesta bezpečná a pohodlná, je dôležité venovať pozornosť aj dôkladnej príprave a plánovaniu.  Ak aj vy patríte k milovníkom cesty autom, v tomto článku sa pozrieme na dôležité aspekty prípravy na dovolenku autom a tipy, ako zvýšiť bezpečnosť na ceste.
 • Poisťovne majú pri opravách z PZP začať používať použité náhradné diely. Hrozí rast krádeží áut na diely, upozorňujú Rusi

 • Plán sa týka iba Ruska. Plán musí schváliť aj centrálna banka, ktorá v minulosti s takýmto zámerom nesúhlasila.

   Kritici pripomínajú. že tento krok zvýšiť počet krádeží áut, ktoré budú rozoberané na náhradné diely. Sankcie uvalené proti Rusku sa ukazujú ako účinné, aj keď ich účinok prichádza postupne.
 • Rôzne PZP na jedno auto: Ako sa pri dvoch PZP rieši poistná udalosť? Prekvapivo vám nehrozí pokuta

 • Každé vozidlo, ktoré je prihlásené na dopravnom inšpektoráte, musí mať platné povinné zmluvné poistenie. Zákon prikazuje mať uzatvorené jedno PZP, nie je potrebné, aby ich držiteľ vozidla mal viac.

   Občas sa však stane, že poistník omylom uzatvorí dve, napríklad, keď zabudne, že jednu poistku už uzatvoril, tak vybaví ešte druhú. Bežný je aj prípad, že manžel uzatvorí zákonné poistenie a zabudne o tom povedať manželke, ktorá ho dojedná tiež. Čo robiť, keď omylom uzatvoríte dve zákonné poistenia na to isté vozidlo?