Aktuality

Ako Slováci vyberajú autá? Ideme po výbave a už sa nebojíme ani živých farieb či trojvalcov.

Renault Clio 1.5 dCi TEST 3

Bez ohľadu na obnos peňazí, uprednostňujeme skôr vyššie výbavové stupne. Pri výbere nového automobilu si slovenskí motoristi chcú dopriať, v prípade malých áut sa však už viac nebojíme ani trojvalových motorov či živších farieb. Posvietili sme si na predajné štatistiky nového Renaultu Clio!

V Novom Renault Clio je najobľúbenejším motorom na slovenskom trhu benzínový motor TCe 100, ktorý predstavuje 90% predaja. Na Slovensku sa zákazníci zvyčajne zaujímajú o vyššie verzie automobilov, najčastejšie si vyberajú medzi verziami Zen a Intens. 10% zákazníkov si vybralo verziu R.S. Line. Pre slovenských zákazníkov je najobľúbenejšou farbou premiérová farba oranžová Valencia, ale preferované sú aj automobily vo farbách modrá Iron a biela Arctic.

Od októbra minulého roka bolo na slovenskom trhu zaregistrovaných takmer 200 vozidiel modelu Nové Renault Clio. V obľúbenej konfigurácii sme ho preverili aj my v našom redakčnom videoteste, ktorý nájdete nižšie. Nezabudnite nám napísať do komentárov, čo je podľa vás najdôležitejšie pri výbere nového auta.

VIDEO RENAULT CLIO 1.0 TCE

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie