Magazín

Najkrajšie múzeá áut môžete navštíviť online celkom zdarma. Toto sú tie najlepšie

Mercedes-Benz Museum

Ak pracujete z domu alebo máte trošku voľného času, ktorý chcete stráviť niečím, čo vás baví, “prejdite” sa po úžasných múzeách áut, z ktorých väčšina je kvôli súčasnej situácii zatvorená. Vďaka videám tak môžete obdivovať nemecké inžinierstvo, umenie talianskych výrobcov áut alebo rýchlosť McLarenu.

Mercedes-Benz múzeum

Múzeum Mercedes-Benz sa nachádza v Stuttgarte a funguje od roku 2006. Okrem vozidiel z minulosti sa múzeum zameriava aj na historické udalosti, ktoré sa v danom období stali. Ak sa chcete zúčastniť celej virtuálne prehliadky, kliknite na nasledujúci odkaz: Mercedes-Benz Classic Museum, visitor information.

Mazda múzeum v Hirošime

V tomto múzeu nájdete okrem obdivuhodných výtvorov z minulosti aj moderné autá, ktoré poznáte aj dnes. V múzeu sa nachádza aj miestnosť, v ktorej sú všetky rotujúce motory, ktoré kedy spoločnosť Mazda vyrobila.

Porsche múzeum

Na prehliadku tohto múzea vás vezme obľúbený motoristický YouTuber Shmee150. V múzeu sa nachádza všetko od prvých vozidiel Porsche až po najlepšie závodné vozidlá. Vo videu sa nachádza približne 80 vozidiel a veľa menších výstav.

Ferrari múzeum v Modene a Maranello

Za necelých 8 minút môžete navštíviť obidve múzeá Ferrari v Taliansku. Prvé múzeum sa nachádza v Modene a predstavuje dom, v ktorom bol vychovaný Enzo Ferrari spolu s radom vynikajúcich motorov spoločnosti. Múzeum v Maranello je továrňou, ktorá ponúka pohľad na niektoré zriedkavé motocykle, závodné autá a modernejšie stroje.

McLaren Technologické centrum

Technologické centrá sú väčšinou pre verejnosť zatvorené, keďže odkrývajú tajomstvo závodnej technológie, preto je táto prehliadka špeciálnejšia ako ostatné. Prehliadka je väčšinou určená iba pre vyvolených, ale vďaka tomuto videu si ju môžete pozrieť aspoň v skratke aj vy. Nachádza sa tu množstvo Formulí 1, ako aj bežných cestných áut vrátane špeciálnych edícii, ktoré nikde inde nenájdete.

BMW múzeum

Jedno z najnavštevovanejších múzeí v Nemecku otvorilo svoje brány pre verejnosť už v roku 1973. Nachádza sa tu 120 jedinečných výstav spolu s cestovateľskými exhibíciami na rôzne témy. Video si môžete pozrieť bez akéhokoľvek sprievodcu, akoby ste v ňom naozaj boli a iba si pozerali jednotlivé expozície.

Lamborghini továreň a múzeum

Múzeum sa nachádza v Sant’Agata v Bolognese a je prehliadkou 50 rokov inovácii. Nájdete v ňom interaktívne prvky a simulátory jazdy. Môžete tiež absolvovať prehliadku výrobných liniek vrátane miest, kde sa vyrábali modely Huracán, V10 a Aventador V12.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Indian Springfield Dark Horse
Testy autoškoly

Test Indian Springfield Dark Horse: Dobrodružná Amerika

Predstavy ľudí o Amerike majú mnoho podôb. Od opálených tiel na plážach v Miami, cez bohatých obchodníkov v New Yorku, až po fi lmové celebrity v Los Angeles či bezbrehú zábavu v Las Vegas. Medzi tým sú nekonečné priestory, ktoré v predstavách križujú chlapíci na motocykloch. Presne k tejto poslednej predstave sa hodí aj náš spoločník Indian Springfield Dark Horse.