Citroën

Bola to len otázka času: Stellantis zaplaví Európu lacnými autami, plánuje až 7 modelov. Musí zakročiť proti čínskej konkurencii

  • Koncern Stellantis sa rozhodol tvrdo zakročiť proti prichádzajúcej konkurencii z Číny tým, že zaplaví Európu cenovo dostupnými malými automobilmi.

     Rozširuje preto projekt Smart Car aj na európsky trh so signifikantnými vylepšeniami bezpečnosti. Vďaka tejto platforme majú byť nové autá lacné a vyhovujúce európskym požiadavkám.
  • Zraz historických Citroënov 2CV overil spoľahlivosť ikony, zástup 36 „kačíc“ prekonal aj Pezinskú Babu

  • Tohtoročného zrazu sa zúčastnilo 36 historických vozidiel Citroën, medzi ktorými boli aj zahraničné posádky z Čiech a z Rakúska.

     Svojich súrodencov prišli podporiť aj modely Citroën Traction Avant, Citroën DS ale aj Citroën CX v špeciálnej 3-nápravovej verzii, ktorú si pred rokmi do výroby zadala nemecká pošta pre každodenné rozvozy poštových zásielok na veľké vzdialenosti 
  • Fotogaléria: Zraz Citroën 2CV v Pezinku 2023

  • Tohtoročného zrazu sa zúčastnilo 36 historických vozidiel Citroën, medzi ktorými boli aj zahraničné posádky z Čiech a z Rakúska. Svojich súrodencov prišli podporiť aj modely Citroën Traction Avant, Citroën DS ale aj Citroën CX v špeciálnej 3-nápravovej verzii, ktorú si pred rokmi do výroby zadala nemecká pošta pre každodenné rozvozy poštových zásielok na veľké vzdialenosti.