Brabus C63 AMG

Úpravca z nemeckého Bottropu pridáva pre Mercedes C63 AMG nemilosrdnú porciu ďalších 73 koní (54 kW). A popustí mu elektronickú uzdu až na maximálne možných 315 km/h.
Vydané Text: 

Motorárski špecialisti zo supergaráže menom Brabus pripravili špeciálne pre vysokootáčkový osemvalec objemu 6,2 litra modifikačný kit, pozostávajúci z vysokovýkonných kovových katalyzátorov, športových vzduchových filtrov a nového programu pre riadiacu jednotku motora. Výsledkom jeho aplikácie je nárast výkonu z pôvodných 336 kW (457 k) na 390 kW (530 k). Pribudlo aj krútiaceho momentu, ktorý namiesto 600 Nm vrcholí hodnotou 650 Nm. Do technického balíka modifikácií patrí aj odblokovanie obmedzovača rýchlosti, presnejšie povedané vytvorenie dvoch nových špičkových elektronicky limitovaných hodnôt: buď 300, alebo dokonca až 315 km/h. Ani v kolónke akcelerácií nezostal kameň na kameni: Brabusom nadopované C63AMG urobí stovku za 4,1 sekundy (pôvodne 4,5 s), dvestovka padne za 13,1 s (pred úpravou za 14,5 s). Podstatné nárasty dynamiky si vyžiadali aj úpravy podvozka. Podvozok Brabus má tlmiče nastavovateľné v desiatich stupňoch. O spomalenie sa stará na prednej náprave dvanásť piestikov a kotúče priemeru 380 mm a hrúbky 37 mm, na zadnej šesť piestikov, 360 milimetrov priemeru a 28 mm hrúbky. Riadiace sily prenáša na cestu predné obutie Pirelli alebo Yokohama rozmeru 235/35 ZR19 na diskoch Brabus Monoblock VI, E alebo S veľkosti 8,5 J x 19. Brutalitou pohonu drvia asfalt zadné plášte rozmeru 265/30 ZR19 na diskoch veľkosti 9,5 J x 19. Zadný diferenciál so zvýšenou svornosťou je tu povinná jazda. Ak si to klient želá, nedotknutý neostane ani interiér. Môže sa v ňom objaviť napríklad špeciálne tvarovaná voliaca páka prevodovky, či niektoré z exkluzívnych kožených čalúnení Brabus Mastik, prípadne Alcantara.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.