Advertisement

Advertisement

Andrea Pininfarina tragicky zahynul

Súčasný prezident známej karosárne prišiel o život vo veku 51 rokov včera pri autonehode neďaleko Turína.
Vydané  Text: 


Advertisement
Andrea Pininfarina sa narodil v roku 1957 ako vnuk zakladateľa firmy Battistu „Pinin“ Farinu. Po vyštudovaní strojárskej fakulty sa zamestnal vo firme Fruehauf v USA, no po roku sa vrátil do rodinnej firmy. Do vedenia spoločnosti sa dostal v roku 2001 ako predseda správnej rady, neskôr prevzal aj funkciu prezidenta. Okrem automobilového dizajnu pre popredné značky ako Ferrari, Maserati, Cadillac, Alfa Romeo, Volvo, Jaguar, Lancia, Peugeot, Daewoo či Hyundai sa spoločnosť Pininfarina od osemdesiatych rokov venovala aj ďalším odvetviam dizajnu, ako napríklad interiérom či koľajovým vozidlám. Spoločnosť sa okrem návrhov zaoberala aj sériovou výrobou automobilov pre ďalšie automobilky a celkovo v súčasnosti zamestnáva vyše 3000 zamestnancov. Andrea Pininfarina zanechal vdovu a tri deti.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.