Technologické novinky Nissan

Automobilka Nissan predstavila viacero zaujímavých technologických noviniek, ktoré by sa mali postarať o bezpečnejšiu a ekologickejšiu prevádzku automobilov.
Vydané Text: 

Na poli bezpečnosti prichádza Nissan s prototypom All-Around Collision Free. Automobil by mal byť schopný pomocou elektronických systémov zabrániť všetkým bežným druhom kolízii v cestnej premávke. Okrem už známych vecí ako systém neželaného opustenia jazdného pruhu v Nissane označovaný LDP a systém kontroly odstupu DCA tu debutujú systém pre prevenciu bočnej kolízie SCP a systém pre prevenciu kolízie zozadu BCP. Obe novinky fungujú na princípe senzorov, ktoré monitorujú okolie a v prípade hroziacej kolízie začnú aktívne brzdiť. Pre ekológov je tu systém ECO Pedal, ktorý by mal optimalizovať spotrebu paliva. Systém analyzuje tlak na plynový pedál a ak zaznamená jeho prudké zvýšenie, informuje vodiča o tom, že hrozí prudké zvýšenie spotreby paliva a začne vyvýjať tlak proti vodičovej nohe. Riadiaca jednotka pritom na základe spotreby a štýlu jazdy kalkuluje optimálne hodnoty stlačenia pedálu, Podľa výskumov automobilky môže tento systém priniesť úsporu 5 – 10 %, pravda ak ho vodič nevypne.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.