Mitsubishi Racing Lancer

Pajero Evolution to má na vytrvalostných rely spočítané, v budúcom roku nasadí továrenský tím nový špeciál s menom Racing Lancer.
Vydané , zverejnil

áto zmena vyplýva z globálnej filozofie modelu Lancer a Mitsubishi v ňom chce skĺbiť to najlepšie z Lanceru aj Pajera. Auto bude dizajnovo inšpirované päťdverovým modelom Lancer Sportback, jeho finálnu podobu však uvidíme až na parížskom autosalóne. Pod kapotou bude pracovať v súlade s aktuálnym trendom diesel, ktorý bude súčasťou nového radu naftových agregátov s troma diamantmi. Špičkou tohto radu bude 3.0 V6, ktorý bude poháňať aj pretekový špeciál, tešiť sa ale môžeme aj na menšie štvorvalcové verzie pre sériový Lancer. Mitsubishi Racing Lancer bude homologované podľa predpisov pre skupinu T1 a už teraz spĺňa predpisy pre rok 2010. Jeho prvé nasadenie bude Rally Dakar 2009, ktorá sa pôjde na územi Južnej Ameriky.

Text: Martin Ruisl


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.