Nový Ford Ka

Segment miniautomobilov sa môže pochváliť jedným z najdlhších životných cyklov v rámci automobilového priemyslu. Prvá generácia Fordu Ka to dotiahla na 12 rokov.
Vydané , zverejnil

Jej výroba je však už históriou a Ford predvedie návštevníkom parížskeho autosalónu novú generáciu svojho mini. Dizajn predchádzajúceho modelu sa niesol vo filozofii new edge a vyvolal rozporuplné reakcie. Nová generácia je navrhnutá v štýle kinetického dizajnu, čím sa identifikuje so zvyškom európskej rodiny modrého oválu. Pod plechmi sa však skrývajú talianske gény, Ford totiž prevzal technickú bázu z Fiatu 500. S ním Ka zdieľa aj výrobné kapacity v Poľsku. Taliani dodávajú Fordu aj benzínové motory 1.2 s výkonom 51 kW (69 k) a 1.4 s výkonom 74 kW (100 k). Diesel pochádza z francúzskych zdrojov v podobe 1.4 TDCi vo výkonových verziách 40 kW (55 k) a 55 kW (75 k).


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.