9ff GT9

Nie, názov neobsahuje žiadnu chybu. Práve naopak skrýva momentálne najrýchlejšie homologované cestné vozidlo na svete.
Vydané Text: 

Za projektom stojí inžinier a testovací pilot Jan Fatthauer, ktorý GT9 postavil na základe Porsche 911 GT3. Základ je pomerne výstižné slovo, pretože GT9 pripomína 911 len prednou časťou, zvyšok je tvorený rúrkovým rámom a vlastným karbónovo-kevlarovým šasi. Všetko je samozrejme aerodynamicky optimalizované. Vzadu sú integrované difúzory a auto má celkovú výšku len 1180 mm. Predné zavesenie je typu McPherson, zadná päťprvková náprava je okorenená odpružením typu push-rod. Tlmiče sú elektronicky nastaviteľné. Pod kapotou sa skrýva štvorlitrový šestvalcový boxer s dvoma twinturbami, ktorý svoje slávne chvíle zažíval v zadnej časti predchádzajúcej generácie 911 Turbo. Samozrejmosťou sú rôzne modifikácie ako napríklad titánové váhadlá, kované piesty či unikátny identifikačný štítok z 24-karátového zlata. Výkonové maximum je 726 kW (987 k) a krútiaci moment sa šplhá až do 964 Nm. Auto sa dodáva buď so šesťstupňovou manuálnou alebo sekvenčnou prevodovkou. Obe vám poskladajú podľa želania. Samozrejmosťou sú keramické brzdy s parametrami 380 mm a 6 piestikov vpredu a 350 mm a 4 piestiky vzadu. Pneumatiky rozmerov 235/35 ZR 19 a 325/30 ZR 19 dodáva Continental. Na potešenia majiteľa majú garantovanú maximálku 410 km/h. To, že toto číslo nie je len tak pre srandu králikov, dokazujú namerané dynamické parametre. Rýchlosť 100 km/h vám na displeji nabehne za 3,4 sekundy, po 8,2 sekundách idete 200 km/h a 16,4 sekundy znamená 300 km/h. Platí to pri sprevodovaní pre maximálnu rýchlosť 409 km/h, ktorú z auta Fatthauer vydoloval na ovále pri Papenburgu. Ak máte záujem a aspoň 498 000 eúr (15 002 748 Sk), poponáhľajte sa. V dielňach pri Dortmunde vznikne len 20 kusov.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.