Facelift pre BMW radu 3

Trojkový rad bavorskej automobilky sa dostal do polčasu svojej životnosti a tak nastala vhodná chvíľa na mierne oživenie. Ako je už tradíciou, dizajn sa zmenil len minimálne, veľké veci sa však diali pod kapotou.
Vydané Text: 

Najväčšou novinkou je určite trojlitrový diesel, ktorý spĺňa emisnú normu Euro5. Agregát dosahuje výkon 180 kW (245 k) a krútiaci moment 520 Nm. Za príplatok je k nemu k dispozícii aj technológia BMW Blue Performance s katalyzátorom zachytávajúcim NOx, ktorá by mala spĺňať emisnú normu Euro 6. Verzie s pohonom všetkých kolies dostali novú verziu pohonu xDrive, novinkou je kombinácia 320xd, čiže prvý raz štvorvalec so systémom xDrive. Športové modely 335i Coupé a Cabrio dostali novú dvojspojkovú robotizovanú prevodovku. Pre najslabší diesel 318d je k dispozícii aj šesťstupňový automat. BMW tiež prepracovalo kontrolu stability DSC. Zmeny vonkajšieho dizajnu sú minimálne, najviditeľnejšie sú niektoré zvýraznené línie a nové svetlá. Interiér dostal nové materiály a farby, rozloženie ovládacích prvkov bolo ergonomicky optimalizované. Vďaka tomu pribudli nové odkladacie možnosti. Budúci majitelia sa môžu tešiť aj na upravený systém iDrive s prídavnými tlačidlami.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.