Advertisement

Advertisement

F1: Toyota dostala na víkend čierne krídla VIDEO

Tím Panasonic Toyota Racing nastúpi počas Veľkej ceny Veľkej Británie vo farbách najnovšieho filmu o Batmanovi s titulom Temný rytier, ktorý práve prichádza do kín.
Vydané  Text: 


Advertisement
Temný rytier je pokračovaním predošlého filmu Batman začína. Režíroval ho Christopher Nolan a hlavnú postavu stvárnil Christian Bale. Motívy z filmu budú okrem monopostov Toyota TF108 viditeľné aj na kombinézach jazdcov a tímovom motorhome. Okrem toho sa na okruhu v Silverstone predviedli aj vozidlá z filmu Batmobile a Bat-Pod. Len pre porovnanie Batmobile by sa so šŕkou 3 metre nezmestil ani na bežné cesty, dlhý je 4,5 metra a váži 2,5 tony. Zaujímavé je predné zavesenie, ktoré nevyužíva žiadnu konvenčnú nápravu a preto je vozidlo extrémne obratné. Dokaže tiež vyskočť do výšky 1,2 až 1,8 metra a preskočiť vzdialenosť 18 metrov. Monopost F1 Toyota je síce dlhší (4,6 metra), no so šírkou 1,8 metra by ho pustili aj do bežnej premávky a halvne váži len 650 kg. Nejde o prvý prípad propagácie filmu v motoršporte. Pred pár rokmi v Monte Carle nastúpil tím Jaguar vo farbách filmu Danyho dvanástka. Vtedajší pilot Christian Klien stratil po kolízii cenný diamant umiestnený na nose monopostu. Neskôr ešte Jaguar nastúpil vo farbách Terminatora 3. Nasledovnícky tím Red Bull prenajal svoje monoposty pre zmenu Supermanovmu návratu či Hviezdnym vojnám: Epizóde 3. Americký šampionát IndyCars využili na propagačné účely tvorcovia Hulka či najnovšieho Indiana Jonesa. Zoznam filmov propagovaných v NASCAR by vydal na samostatný materiál.
Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.