Nový šesťvalec Audi 3.0 TFSI

Audi rozširuje svoju motorovú ponuku o vysokovýkonnú chuťovku s označením 3.0 TFSI. Nasadenie prepĺňaného šesťvalca zatiaľ nie je známe.
Vydané Text: 

Šesťvalcový agregát usporiadaný do V s priamym vstrekovaním benzínu má objem 2995 cm3 a hoci nesie označenie TFSI, prepĺňa ho kompresor typu Roots s maximálnym plniacim tlakom 0,8 baru a medzichladičom stlačeného vzduchu, ktorý je umiestnený medzi radmi valcov. Výkonové parametre nového motora sú 213 kW (290 k) pri 5000 ot/min a 420 Nm v rozpätí 2500 – 4850 ot/min. Maximálne otáčky sú 6500 za minútu. Priemerná spotreba závisí od modelu, Audi však tvrdí, že s každým autom sa zmestí pod 10 litrov na 100 km. Agregát spĺňa emisnú normu Euro 5. Konštrukčne je určený pre všetky modely s pozdĺžne zabudovanou pohonnou jednotkou, teda A6 či A8. Je pravdepodobné, že nový agregát bude debutovať buď pri facelifte modelu A6 alebo v novom štvordverovom kupé A7.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.