Advertisement

Advertisement

Brabus Bullit Black Arrow

Motor V12 Biturbo, výkon 730 koní (537 kW), 1320 Nm, zrýchlenie na stovku za 3,9 sekundy, maximálka vyše 360 km/h. To sú miery ďalšieho zo série najrýchlejších sedanov z Bottropu.
Vydané  Text: 


Advertisement
Nemecký úpravca trojcípych hviezd si nedá pokoj. Nepriatelia rýchlych superstrojov ho v poslednom období preklínajú ostošesť, o to aktívnejší je však v príprave stále nových. Ten najnovší má v rodnom liste charakteristiky ako „ultra rýchly“, „ultra výkonný“ a „nápadne nenápadný“. Za nimi stojí dvanásťvalec prepĺňaný dvoma turbami, ktorý museli do motorového priestoru východiskového Mercedesu triedy C osadiť s chirurgickou presnosťou, inak by sa tam asi nevliezol. Samozrejme, vyžiadalo si to množstvo modifikácií karosérie. Pokiaľ ide o samotný agregát, v porovnaní s predošlou aplikáciou v modeli menom Brabus Rocket, vychádzajúcom z Mercedesu CLS, narástol jeho zdvihový objem z 5,5 na 6,3 litra, vďaka kľukovke zabezpečujúcej vyšší zdvih piestov, a tiež po prevŕtaní valcov. Hlavy valcov boli optimalizované pre rýchlejšie prúdenie plynov a dostali tiež vysokovýkonné vačkové hriadele. Výsledkom je maximálny výkon 537 kW (730 k) pri 5100 ot/min. Brutálny krútiaci moment 1320 Nm musel byť v záujme zachovania zdravého rozumu a integrity pohonného reťazca umelo znížený na 1100 Nm. Pohon sa prenáša na zadnú nápravu cez zosilnený päťstupňový automat a diferenciál so 40-percentnou svornosťou z vlastnej produkcie stajne Brabus. Dynamické parametre berú dych adekvátne tým výkonovým. Šprint 0-100 km/h trvá iba 3,9 sekundy, 200 km/h padne za 10,5 sekundy, 300 km/h je na tachometri za šokujúcich 24,5 sekundy. Maximálna rýchlosť, až si niekto reálne trúfne na jej odmeranie, by mala presahovať 360 km/h. Takýto superstroj si zaslúži aj náležitú kamufláž. Lakovaný je v štýle neviditeľného stíhacieho bombardéra typu „stealth“, teda celý do matnej čiernej. Veľa lesku neprodukujú ani špeciálne predné a zadné nástavce pod nárazníkmi, vyrobené z karbónu, O čiernych diskoch kolies s pneumatikami rozmeru 265/30 ZR19 vpredu, resp. 285/30 ZR19 vzadu, ani nehovoriac.
Pokračujte na ďalší príspevok »auto motor a šport č. 1/2024

Štatút reklamnej a propagačnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže MONCLER SUNRISE – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava –… Prečítať celé

    
 • auto motor a šport č. 1/2024

  Štatút reklamnej a propagačnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport č. 1/2024

 • PREAMBULA Tento Štatút propagačnej a reklamnej súťaže HALLOWEEN MAN MYSTERY – auto motor a šport“ (ďalej len „Súťaž“) je záväzným dokumentom, ktorý upravuje pravidlá Súťaže a presne určuje podmienky riadneho priebehu Súťaže (ďalej len „Štatút“). Článok I VYHLASOVATEĽ A PARTNER SÚŤAŽE 1.1 Vyhlasovateľom Súťaže je spoločnosť Motor Media CS s.r.o., sídlo: Námestie slobody 11, 811 06 Bratislava… Prečítať celé

    
 • KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

  PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

 • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

   Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.