Advertisement

Advertisement

Gemballa Avalanche 600 GT2 EVO

Načo zbytočné slová, stačia tieto čísla: 442 kW (600 k), 0-100 km/h za 3,5 sekundy a maximálka 320 km/h.
Vydané  Text: 


Advertisement
Ako už napovedá samotný názov, základom tohto extrémneho superšportu je Porsche 911 GT2. Viacero komponentov však prešlo výraznými úpravami. Špecialisti firmy Gemballa sa zamerali hlavne na motor, z ktorého dostal vyšší výkon. Zmenami prešiel aj chladič, výfukový či brzdový systém. Upravená pohonná jednotka dosahuje výkon 442 kW (600 k) a maximálny krútiaci moment 840 Nm. Extrémna sila je prenášaná na zadné kolesá, ktoré majú priemer dvadsať palcov. Zrýchlenie z nuly na tempo 100 km/h zvládne tento model za 3,5 sekundy a ručička tachometra sa zastaví až na 320 km/h. Výnimočnosť vozidla podčiarkuje dvojfarebné exteriérové prevedenie, interiér by sa dal charakterizovať ako kombinácia športovosti a luxusu. Prípadní zaujemcovia si môžu Gemballu Avalanche do značnej miery individualizovať.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.