Futuristický koncept BMW GINA Light Visionsmodell VIDEO

Inžinieri BMW nelenia a po dizajnovej štúdii M1 Hommage prinášajú ďalší koncept GINA Light Visionsmodell.
Vydané  Text: 

Do názvu GINA ukrylo BMW nemecké spojenie Geometrie und Funktionen in N-facher Ausprägung, čo by sme voľne mohli preložiť ako geometria a funkcie v rôznych formách. Výsledkom tejto filozofie sú inovatívne postupy a maximálna kreativita. Náznakom automobilu budúcnosti je aktuálna vízia Light Visionsmodell, ktorá naznačuje automobil budúcnosti v zmysle požiadaviek naňho kladených. Tie určujú zákazníci už teraz a okrem estetiky a funkcionality sa k nim pridávajú aj individualita a životný štýl. Na povrchu tohto roadsteru nenájdete jedinú škáru. Špeciálny tkanivovitý materiál je natiahnutý na rámovej konštrukcii. Jednotlivé funkčné prvky sa objavia len vtedy, keď sú potrebné. Karosériu netvoria klasické diely, lež štyri elementy: predný, dva bočné a zadný. Všetky sú flexibilné prostredníctvom elektrohydraulických systémov, napríklad svetlá či aerodynamické prvky sú skryté a vysunú sa len v prípade potreby. Interiér konceptu je tiež variabilný. Vodič má k dispozícii len tie ovládacie prvky, ktoré momentálne potrebuje. Pri odstavenom aute ponúka interiér maximum priestoru a celý interiér je takpovediac zasunutý, po naštartovaní sa všetky ovládacie prvky prispôsobia vodičovi. Informácie o pohone sú relatívne skúpe. Vieme len, že v prednej časti sa skrýva osemvalec, ktorý poháňa zadné kolesá.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.