Facelift pre Bentley Continental Flying Spur

Bentley podrobilo svoj štvordverový model Continental Flying Spur decentnému faceliftu. Jeho súčasťou je aj rozšírenie modelovej ponuky.
Vydané , zverejnil

K základnému twin turbo dvanásťvalcu do W s výkonom 412 kW (560 k) pribudla verzia Speed s výkonom zvýšeným na 449 kW (610 k). Jemné úpravy sa dotkli aj tlmičov a pružín, ktoré sa skrývajú za 19-palcovými diskami kolies s novým dizajnom. Zvonka prežehlené Bentley spoznáte tiež podľa zmenenej prednej a zadnej časti. Upravený bol aj interiér, ktorý dostal aj lepšie utlmenie hluku. Komfort posádky umocňuje nový audiosystém od firmy Naim s najmodernejším procesorom pre digitálnu úpravu zvuku. Update dostala aj bezpečnostná výbava s aktívnym adaptívnym tempomatom.

Športová verzia Speed dostala oproti základnému modelu podvozok znížený o 10 mm a 20-palcové disky kolies. Exteriér ponúka tiež viacero športových detailov. Za príplatok ho môže zákazník vyzbrojiť aj karbónovo-keramickými brzdami. Do luxusného interiéru si zákazník môže doobjednať aj športový balíček s trojramenným volantom, kovovými pedálmi a tmavým podkladom prístrojov.

Hoci táto luxusná limuzína váži takmer 2,5 tony, výkonný agregát ju dokáže poriadne rozhýbať. Z 0 na 100 km/h je to za 5,2 sekundy, Speed je ešte o 0,4 sekundy rýchlejší. Maximálna rýchlosť oboch verzii presahuje 300 km/h. Priemerná spotreba 16,6 litra však hovorí za všetko. Ekológovia týmto autom tiež nie sú nadšení, 396g/km je vysoké číslo.

Inzercia

Advertisement

Pokračujte na ďalší príspevok »KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

  • Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.  Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.  Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.