Advertisement

Advertisement

Autosalón Bratislava: luxusné automobily a SUV

V našom prehľade debutantov sa posúvame stále vyššie a vyššie. Dnes sa pozrieme medzi luxusné automobily a do segmentu so skratkou SUV.
Vydané  Text: 


Advertisement
Čerstvý vietor do vyššej strednej triedy prináša druhá generácia [Cadillacu CTS](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/180067/Cadillac-CTS-Zapadny-vietor). Jeho konkurenti však nespia, Mercedes predstaví faceliftovanú podobu modelu [CLS](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/200290/Mercedes-CLS-facelift). Kráľom luxusných limuzín sa však určite stane Maybach 57S. Americký koncern Chrysler prinesie dva rodinné modely Dodge Journey a Chrysler Grand Voyager. Pravdepodobne najmenším SUV na autosalóne bude Ford Kuga, tento prívlastok ho však v súboji s konkurneciou nijako nehendikepuje. Rovnakých zákazníkov chce zaujať aj [Renault Koleos](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/210286/Renault-Koleos), ktorý sa v Ženeve konečne predstavil v sériovej podobe. Segment kompaktných SUV obohatí aj Subaru novou generáciou modelu [Forester](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/194416/Subaru-Forester-Povysenie). Vedľa neho sa predstaví osviežený model Tribeca s novým šesťvalcom 3.6. Nissan prinesie ukázať novú generáciu imidžového modelu [Murano](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100202/182183/Druha-generacia-Nissanu-Murano) s netradičnou prevodovkou CVT. Ešte netradičnejším modelom chce zaujať BMW, ktoré predstaví prvé športové terénne kupé X6. Novinkou pre bavorskú značku je päťdverová karoséria so splývajúcou zadnou časťou. Náročnejších priaznivcov terénnych vozidiel osloví nová generácia Jeepu Cherokee. Najväčším off-roadom však bezpochyby bude [Toyota Land Cruiser V8](http://autoviny.zoznam.sk/cl/100203/182334/Fiat-Croma-Rodinkarstvo), ktorá sa ponúka v päť- aj sedemmiestnej verzii.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.