Nový model

Nový Jeep Wagoneer S: Toto je najluxusnejší džíp, aký tu kedy bol. Máme prvé zábery interiéru

Jeepy boli vždy považované za svojsky prémiové vozidlá, avšak nová generácia vozidiel bude vyslovene luxusná.

Zverejnené zábery interiéru prezrádzajú inšpiráciu v Audi, Mercedese a Porsche.
Vydané  Text: 

Prvé moderné SUV v rámci automobilového priemyslu, ikonický prvý Jeep Wagoneer z roku 1963, mal luxusný interiér s kvalitnými materiálmi a prémiovými prvkami.

Dnes značka Jeep zverejňuje ďalšie podrobnosti o svojom prvom globálnom elektrickom SUV, poskytnutím prvého pohľadu do prémiového interiéru nového modelu Jeep Wagoneer S.

Jeep Wagoneer S, ktorý je skonštruovaný na báze novej flexibilnej platformy koncernu Stellantis pre elektrické vozidlá STLA-Large, dosahuje podľa slov automobilky „pôsobivé výkonové parametre“.

Teraz značka zverejnila zábery interiéru vo vysokom rozlíšení, ktoré bolo možné „rozkúskovať“ na menšie a získať tak lepší pohľad na detaily.

Nový Jeep Wagoneer S má v interiéri prémiové technické prvky, predovšetkým celú paletu zobrazovacích zariadení. Na ovládanie klimatizácie sa bude využívať vyhradený displej, aký nachádzame v nemeckých automobiloch značky Audi. Pred spolujazdcom bude ďalší displej, v čom nachádzame podobnosť napríklad s Mercedesom alebo Porsche.

Inzercia


Premyslené detaily a dizajnové prvky zahŕňajú ovládacie centrum vodiča s prepínačom jazdných režimov Selec-Terrain, exkluzívnym prvkom značky Jeep, ako aj dynamické ambientné osvetlenie s nastaviteľnou farbou.

Jeep Wagoneer S bude mať štandardne aj dvojdielne panoramatické strešné okno a ozvučovací systém s 19 reproduktormi vyvinutý v rámci exkluzívnej spolupráce s legendárnou americkou značkou McIntosh.

„Brutálne“ znižovanie cien nebude pre Stellantis témou, potvrdil šéf koncernu Carlos Tavares

Bola to len otázka času: Stellantis zaplaví Európu lacnými autami, plánuje až 7 modelov. Musí zakročiť proti čínskej konkurencii

 

 
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.