Nový model

Škoda Auto zverejňuje skice exteriéru štvrtej generácie modelu Superb

Vlajková loď portfólia vozidiel so spaľovacím motorom sa vyznačuje prvými znakmi nového dizajnového jazyka Modern Solid.

Vydané Text: 

Viac ako týždeň pred svetovou premiérou štvrtej generácie modelu Superb zverejnila Škoda Auto skice exteriéru vlajkovej lode svojho portfólia vozidiel so spaľovacími motormi. Úplne nový dizajn zahŕňa prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid. Medzi kľúčové dizajnové prvky patria vylepšené Matrix-LED predné svetlomety a zadné svetlá s kryštalickými prvkami. Svetová premiéra modelu Superb sa bude vysielať naživo 2. novembra o 19:00 SEČ.

„Superb tradične formoval dizajnový jazyk značky Škoda a štvrtá generácia modelu v tom bude pokračovať: vzhľad modelu charakterizujú ostro rezané línie, jasne definované a dynamické proporcie a moderný skulpturálny a kryštalický štýl.“

– Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto

Inzercia


Advertisement

Skice exteriéru ukazujú prvé znaky nového dizajnového jazyka Modern Solid.

Podčiarkujú tak odhodlanie českej automobilky rozvíjať svoju dizajnovú filozofiu a zároveň zostať verná známym hodnotám značky, ktorými sú praktickosť a priestrannosť.

Ešte dlhší a vyšší Superb štvrtej generácie teraz prichádza s vylepšenou aerodynamikou a množstvom ďalších predností.

Inzercia

Okrem iných dizajnových prvkov majú svetlomety ostrejší tvar a kryštalickejší štýl. Výrazne sa zväčšil priestor nad hlavou a batožinový priestor.

Svetová premiéra bude vysielaná naživo prostredníctvom platformy Škoda Storyboard a YouTube kanáli Škoda 2. novembra 2023 o 19:00 SEČ.

Inzercia
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.