INOVÁCIA

Kia predstavila nabíjanie áut bez akejkoľvek karty, mobilu kódu či priamej platby. Technológiu Plug&Charge zavedie do všetkých svojich áut

Technológia nabíjania bude uvedená na trh s modelom EV9 a následne bude zavedená aj do zvyšných vozidiel elektrického vozidlového parku značky Kia.

Výhodou je, že motorista nemusí použiť žiadnu kartu, mobil či kód, aby nabíjanie spustil - stačí, že do auta pripojí konektor.
Vydané Text: 

Plne automatizované, jednoduché a bezpečné nabíjanie

Plug&Charge je v podstate identifikačná metóda zabudovaná priamo vo vozidle, ktorá umožňuje komunikáciu vozidla s nabíjacími stanicami s podporou technológie Plug&Charge. Zákazník jednoducho pripojí svoje vozidlo k nabíjacej stanici a proces nabíjania sa spustí automaticky. Služba má z hľadiska bezpečnosti pokryté všetky základy, pretože nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky. Doteraz musel zákazník pred spustením nabíjania najprv overiť svoj účet na nabíjacom mieste, čo zvyčajne prebiehalo buď pomocou karty RFID, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, ako je napríklad Kia Charge.

Plne zabezpečená služba Plug&Charge využíva automatizovanú výmenu digitálnych certifikátov medzi vozidlom a nabíjačkou, ktorá identifikuje účet zákazníka a súvisiacu zmluvu o nabíjaní s vodičovým účtom Kia Charge. Ekosystém Hubject Plug&Charge riadi túto výmenu certifikátov medzi zainteresovanými stranami Plug&Charge, ktorými sú: prevádzkovatelia nabíjacích miest (CPO), prevádzkovatelia mobility (MO) a výrobcovia originálnych zariadení (OEM). Táto komunikácia je v súlade s medzinárodnou normou ISO 15118.

Služba Plug&Charge zjednoduší proces nabíjania bez toho, aby obmedzila ďalšie výhody aplikácie Kia Charge: jej funkcia navigácie, aktualizácie v reálnom čase týkajúce sa poplatkov za nabíjanie a dostupnosti nabíjania, ako aj možnosť použiť filtre, ako je napríklad typ zástrčky, rýchlosť nabíjania či typ prístupu, rýchlo informujú vodičov elektrických vozidiel (EV) o dostupnej verejnej infraštruktúre nabíjania EV. Pomocou tejto technológie plynulého nabíjania môže zákazník po ukončení nabíjania jednoducho odpojiť vozidlo a odísť, zatiaľ čo platba sa mu započíta do mesačného vyúčtovania v súlade s podmienkami zmluvy.

Inzercia


Advertisement

Nabíjanie elektromobilov: Čo ak konektory zmoknú? Majú sa čistiť? A ako je to s predlžovačkami?

Povinné čítanie pre každého, kto plánuje kúpiť a nabíjať elektrické auto.

Prvý bude model EV9, nasledovať budú všetky ostatné

Technológia Plug&Charge bude v ponuke s modelom EV9 pri uvedení na trh a postupne sa bude zavádzať aj do zvyšku elektrifikovaného vozidlového parku značky Kia.

Táto technológia umožňuje zákazníkom spoločnosti Kia pripojiť elektrické vozidlo ku ktorejkoľvek verejnej nabíjacej stanici s podporou technológie Plug&Charge. Na spustenie procesu nabíjania nie je potrebná žiadna dodatočná identifikácia ani žiadny medzikrok, pretože autentifikácia je plne automatizovaná. Zavedením technológie Plug&Charge do svojich elektrických vozidiel ponúka značka Kia svojim zákazníkom najnovšiu technológiu rýchleho, bezpečného a pohodlného nabíjania.

Inzercia

KIA EV9 sa prvýkrát predviedla aj dynamicky. Automobilka si ako miesto debutu vybrala festival rýchlosti v Goodwoode

Inzercia

Nabíjanie elektromobilu na sídlisku: A čo tí ostatní?

Inzercia

Fotogaléria: Nabíjanie elektrického SUV Kia EV9 na nabíjacej stanici IONITY pomocou funkcie Plug&Charge
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.