AKTUALITY

Novinka na Slovakia Ringu: Nové interaktívne centrum Mobileum môžete navštíviť s deťmi

Úspešné ukončenie a odovzdanie projektu MOBILEUM – Slovakia Ring

Nové priestory už navštívili deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede a školáci zo základnej školy v neďalekej Orechovej Potôni.
Vydané Text: 

Orechová Potôň, 25.9.2023 – Nový projekt cezhraničnej spolupráce pod názvom MOBILEUM bol úspešne ukončený a odovzdaný do prevádzky. Významne tak rozširuje výstavnícke a interaktívne možnosti areálu Slovakia Ring.

V rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko sa v areáli Slovakia Ringu vybudoval nový multifunkčný priestor vhodný pre interaktívne výstavy, workshopy a pod – ako prístavba k hlavnému objektu športového zariadenia.

Inzercia


Advertisement

Oficiálne odovzdanie projektu prebehlo v pondelok 25.9.2023 za účasti zástupcov oboch partnerov – Výcvikového zariadenia pre vodičov. s.r.o. a Mobilisu zážitkového a interaktívneho centra v Győri ako aj zástupcov operačného programu projektu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko.

Maďarský partner projektu – zážitkové a interaktívne centrum Mobilis v Győri, má za cieľ za pomoci tohto projektu rozšíriť a spestriť existujúcu ponuku svojich služieb obstaraním nových interaktívnych simulátorov a zriadením nového kreatívneho digitálneho pracovného priestoru.

Areál pretekárskeho okruhu týmto projektom získal nový priestor interaktívnej zóny pre návštevníkov z kruhov základných a stredných škôl, ako aj bežnej verejnosti či rodín s deťmi. Nové priestory a prístroje si hneď aj vyskúšali prví návštevníci – deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede, ako aj školáci zo základnej školy v neďalekej Orechovej Potôni.

Inzercia

Hlavným cieľom projektu bola aj vzájomná výmena vedomostí a skúseností partnerov, spoločná propagácia prihraničného regiónu a jeho atrakcií s cieľom prilákať čo možno najväčší počet návštevníkov do oblasti.

Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Celková výška podpory na projekt ako celok predstavovala 962 357,54 eur, pričom výška spolufinancovania predstavovala 15 percent (100 255,67 eur).

 

Inzercia

 

 

 

Zdroje: Slovakia Ring
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.