AKTUALITY

Novinka na Slovakia Ringu: Nové interaktívne centrum Mobileum môžete navštíviť s deťmi

Úspešné ukončenie a odovzdanie projektu MOBILEUM – Slovakia Ring

Nové priestory už navštívili deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede a školáci zo základnej školy v neďalekej Orechovej Potôni.
Vydané  Text: 

Orechová Potôň, 25.9.2023 – Nový projekt cezhraničnej spolupráce pod názvom MOBILEUM bol úspešne ukončený a odovzdaný do prevádzky. Významne tak rozširuje výstavnícke a interaktívne možnosti areálu Slovakia Ring.

V rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko sa v areáli Slovakia Ringu vybudoval nový multifunkčný priestor vhodný pre interaktívne výstavy, workshopy a pod – ako prístavba k hlavnému objektu športového zariadenia.

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Oficiálne odovzdanie projektu prebehlo v pondelok 25.9.2023 za účasti zástupcov oboch partnerov – Výcvikového zariadenia pre vodičov. s.r.o. a Mobilisu zážitkového a interaktívneho centra v Győri ako aj zástupcov operačného programu projektu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko.

Maďarský partner projektu – zážitkové a interaktívne centrum Mobilis v Győri, má za cieľ za pomoci tohto projektu rozšíriť a spestriť existujúcu ponuku svojich služieb obstaraním nových interaktívnych simulátorov a zriadením nového kreatívneho digitálneho pracovného priestoru.

Areál pretekárskeho okruhu týmto projektom získal nový priestor interaktívnej zóny pre návštevníkov z kruhov základných a stredných škôl, ako aj bežnej verejnosti či rodín s deťmi. Nové priestory a prístroje si hneď aj vyskúšali prví návštevníci – deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede, ako aj školáci zo základnej školy v neďalekej Orechovej Potôni.

Hlavným cieľom projektu bola aj vzájomná výmena vedomostí a skúseností partnerov, spoločná propagácia prihraničného regiónu a jeho atrakcií s cieľom prilákať čo možno najväčší počet návštevníkov do oblasti.

Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Inzercia

Inzercia

Celková výška podpory na projekt ako celok predstavovala 962 357,54 eur, pričom výška spolufinancovania predstavovala 15 percent (100 255,67 eur).

 

 

 

 


Zdroje:  Slovakia Ring
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.