Advertisement

Advertisement
FOTOGALÉRIA

NOVÝ VW TIGUAN je odhalený! Fotogaléria nového kráľa stredne veľkých SUV (modelový ročník 2024)

Volkswagen vo svetovej premiére predstavuje úplne nový Tiguan a s ním aj tretiu generáciu bestselleru. Nový model sa do predajcov dostane už v prvom štvrťroku 2024.

Tiguan je dnes jedným z najúspešnejších modelov značky Volkswagen na svete. Od jeho debutu v roku 2007 si kompaktné SUV vybralo viac ako 7,6 milióna kupujúcich.
Vydané  Text: 


Advertisement

Kompaktné SUV prichádza s úplne novým dizajnom. Predná časť vozidla má obzvlášť výrazný vzhľad s veľmi plochými LED svetlometmi a preskleným horizontálnym pásom. Otvory mriežky chladiča sú teraz umiestnené na vonkajších stranách nárazníka, kde vzduchové clony zabezpečujú optimálne prúdenie vzduchu. Čisto navrhnutá predná časť zdôrazňuje fakt, že koeficient odporu vzduchu sa zlepšil z 0,33 na 0,28. Túto siluetu charakterizujú atletické ramená nad podbehmi kolies (s až 20-palcovými kolesami). Nový horizontálny LED pás dodáva dôraz na nezameniteľnú zadnú časť Tiguanu.

Nový Tiguan narástol na dĺžku približne o tri centimetre. Výška, šírka a rázvor ostávajú prakticky totožné s predchodcom. Kapacita batožinového priestoru novej generácie ukazuje, aké dobré je využitie priestoru: hoci je SUV len o niečo dlhšie, jeho kapacita batožinového priestoru narástla o 37 litrov na 652 litrov.

Čisto navrhnutý digitálny kokpit založený na MIB4, štvrtej generácii modulárnej informačno-zábavnej matice, ponúka najvyššiu úroveň informácií a prináša digitálne služby a aplikácie. Novinkami sú aj funkcie ako pneumatická masážna funkcia pre predné sedadlá alebo matricové svetlomety IQ.LIGHT HD – tie sú v Tiguane použité prvýkrát a sú odvodené od vyššie postaveného modelu Touareg.

MQB evo poskytuje základ pre novú generáciu podvozku. Popri množstve individuálnych opatrení Volkswagen vylepšil adaptívne riadenie podvozku DCC: voliteľným DCC Pro s dvojventilovými tlmičmi. Nový model je navyše štandardne vybavený Vehicle Dynamics Manager – systémom MQB, ktorý debutoval v aktuálnom Golfe GTI.

Systém riadi funkcie elektronických uzávierok diferenciálov (XDS) a komponenty priečnej dynamiky riadených tlmičov v systéme DCC Pro. Brzdné zásahy špecifické pre kolesá a selektívne zmeny tvrdosti tlmiča vedú k vyššiemu komfortu a zlepšenému výkonu pri dynamickom prejazde zákrutami. Vďaka tomu je ovládanie vozidla stabilnejšie, agilnejšie a presnejšie.

Pohony

Vďaka MQB evo je možné v Tiguane implementovať rôzne typy pohonov. Pôjde o naftové motory (TDI), benzínové motory (TSI), mild hybridné benzínové motory (eTSI) a plug-in hybridné systémy (eHybrid), ktoré budú ponúkané výhradne v spojení s automatickou prevodovkou ( DSG) v budúcnosti.

Inzercia

Vďaka novým hybridným pohonom s dojazdom na elektrický pohon približne 100 km je toto SUV efektívnejšie než kedykoľvek predtým. Striedavé nabíjanie bude navyše rýchlejšie vo všetkých verziách eHybrid a po prvýkrát bude štandardne možné aj rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom.

Ako na modeloch ID. a novom Passate sa bude v Tiguane meniť rýchlostný stupeň pomocou spínača na stĺpiku riadenia na pravej strane volantu s intuitívnym princípom činnosti. Všetky modely Tiguan majú navyše pádla za volantom.

Inzercia

 

 

Inzercia

 
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.