Advertisement

Advertisement

Hľadáte najlepší autointeriér? Podľa odborníkov ho má Kia Sportage

Nejde pritom iba o estetiku či materiálové vyhotovenie.

Wards 10 Best Interiors & UX je ocenenie za kvalitu aj ergonómiu.
Vydané  Text: 


Advertisement

Kia Sportage 2023 bola vyhlásená za víťaza ocenenia Wards 10 Best Interiors & UX.

Prepracovaný model Sportage pre modelový rok 2023 si v USA a Kanade vyslúžil vysoké hodnotenie za pohodlný a luxusný interiér spolu s ľahko použiteľnými ovládacími prvkami a stredovým displejom.

„Je nám cťou, že redaktori vo Wards uznali pozornosť venovanú detailom, ktorú sme venovali vylepšeniu zážitku v kabíne Sportage , “ povedal Steven Center, COO & EVP, Kia America.

„Naši dizajnéri tvrdo pracovali na pretvorení interiéru na príjemný priestor a sme hrdí, že tento koncept rezonuje u odborníkov z Wards.“

Na určenie víťazov tím vo Wards vyhodnotil nové alebo výrazne prepracované interiéry vozidiel a používateľské technológie – teda aj ergonómiu obsluhy.

Hodnotenie je založené na rôznych metrikách vrátane dizajnu a estetiky, komfortu, materiálov, strihu a povrchovej úpravy, konektivity a infotainmentu, displejov a ovládacích prvkov, pokročilých asistenčných systémov vodiča a hodnoty.

Inzercia

„Porotcovia vo Wards vždy hľadajú skvelé interiéry a skvelý užívateľský zážitok vo vozidlách za rozumnú cenu a od modelu Sportage Hybrid sme si nemohli želať viac,“ hovorí Wards Editor a Wards 10 Best Interiors & UX Judge Judge Christie Schweinsberg.

„Naše testovacie vozidlo za približne 38 000 dolárov malo neuveriteľnú škálu funkcií, ktoré sme si obľúbili, vrátane množstva mäkkých povrchov, pútavej červeno-čiernej farebnej schémy, rýchleho párovania telefónov, dvoch zakrivených, 12,3-palcových. obrazoviek – cez ktoré hrá oslnivá uvítacia animácia – ako aj multifunkčné ovládanie klimatizácie a audiosystému a veľkorysý batožinový priestor.

Interiér 2023 Sportage vyžarujúci novú filozofiu dizajnu značky „Opposites United“ bol inšpirovaný špičkovými vonkajšími produktmi, nábytkom a modernou architektúrou, navrhnutý s luxusnými a premyslenými funkciami vrátane dvojitého panoramatického zakriveného displeja, ktorý integruje prístrojovú dosku a stredový displej.

Čo si o zisku ocenenia myslíme my?

Trendom v autopriemysle je čo najviac prvkov v interiéri digitalizovať. Preto sa dnes v nových autách stretávame s digitálnymi prístrojovými panelmi, rozmernými stredovými displejmi a potláčaním mechanických ovládačov ako takých. Aj samotné páky prevodoviek prešli významným prerodom, odkedy sa vo veľkej miery začali využívať technológie shift-by-wire, teda také ovládanie prevodovky, ktoré už nemá mechanické prepojenia so samotnou prevodovkou. Vďaka tomu môžu byť ovládače prevodoviek kruhové, minimalistické alebo inak kreatívne.

Inzercia

Kia takisto svojím spôsobom podľahla aktuálnym trendom, lenže spravila to spôsobom, ktorý je v súlade s našimi predstavami o bezpečnom a ergonomicky dobre zvládnutom interiéri.

Tak v prvom rade je displej umiestnený uprostred palubnej dosky veľkoryso veľký a jednotlivé virtuálne tlačidla na ňom rozmerné, takže s ich používaním nebude mať problém ani vodič, ktorý nadpriemerne dbá na bezpečnosť počas jazdy. Panel ovládania klimatizácie kombinovaný s panelom ovládania multimédií, Kia to vyriešila ako prepínateľný dotykový displej s inverznou grafikou – teda podklad je čierny, texty svetlé. Výsledkom je estetická jednotnosť celej stredovej konzoly, ale tiež spôsob ovládania, ktorý je alternatívou k plne dotykovému prostrediu na stredovom displeji.

V skutočnosti je pomerne jednoduché si na tento nový koncept zvyknúť a prijať ho za celkom samozrejmý, pritom každý, kto sa do auta posadí prvýkrát, bude doslova prekvapený z tejto technologickej vychytávky.

Značka Kia má pritom čím zaujať aj okrem modelu Sportage. Jej silným modelovým radom, ktorý má takisto nadštandardne kvalitné interiéry, je modelová rodina Ceed, ďalej sa vo významnej miere sústreďuje na elektromobitu (má modely Niro EV, EV6, najnovšie EV9, ale aj plug-in hybridy Ceed, Niro, Sorento či Sportage) s jednotným nabíjaním cez službu KIA CHARGE a tiež často pripomína rozšírenú konektivitu s mobilmi cez svoju aplikáciu.

Kia sa tak snaží aj verejne demonštrovať, že má záujem spájať svoju značku s momentálne vychyteným pojmom udržateľnosť, ktorý ide ruka v ruke s ekologickým prístupom k výrobe, recyklácii materiálov a, samozrejme, čistoty pohonných jednotiek v automobiloch.

 
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.