Obrnenec pre ruských oligarchov

Pri budovaní úspechu si v Rusku mnohí vybudujú aj poriadnu základňu nepriateľov. Dartz Prombron Black Shark pred nimi poskytne bezpečie v luxusnom prostredí.
Vydané , zverejnil

Lotyšská firma Dartz stavia špeciálne automobily pre najnáročnejších zákazníkov, základom pripravovaného modelu bude Mercedes-Benz GL. Z toho si toto monštrum na kolesách zoberie podvozok, motor, prevodovku, pohon všetkých kolies, zvyšok je však kompletne prepracovaný.

Na pohon poslúžia preplňované osem- a dvanásťvalce, najvýkonnejší má mať až 1 500 koní. Výkon sa mu bude hodiť, auto s balistickou ochranou úrovne B7 nebude patriť medzi ľahké. Karoséria je vyrobená z kevlaru a titánu, nedajú sa na ňu teda pripnúť magnetické nálože, detektor a rušička signálu zabráni aj prípadnému diaľkovému odpáleniu výbušniny. Pancier ochráni aj pred strelami kalibru 7,62×51 mm a 5,56×45 mm.

Kabína automobilu poskytne maximálny luxus, nechýba tu herná konzola PlayStation alebo Xbox, hotspot na pripojenie k internetu, chladnička na šampanské a dokonca ani vodná fajka, samozrejme pozlátená. Zoznam príplatkovej výbavy je ohromne dlhý, výrobca splní majiteľovi v podstate každé želanie.

Inzercia

Advertisement

Súkromie na palube zabezpečia elektrochromatické sklá, ktoré zabránia zvedavým pohľadom dnu. Báť sa netreba ani krádeže, auto sa odomyká oskenovaním oka, alebo odtlačku prstov, majiteľovi sa potom ukážu zapustené kľučky, nepovolané osoby od nich dostanú elektrickú ranu. O situácii okolo bude posádka vedieť vďaka kamerám na aute, v prípade komplikovanej situácie je auto vybavené majákmi a dymovými clonami uľahčujúcimi prejazd.


Pokračujte na ďalší príspevok »KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

  • Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.  Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.  Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.