Advertisement

Advertisement

Škoda Fabia III Combi má kufor ako prvá Octavia

Len pár týždňov po odhalení novej Škody Fabia sa predstavuje nová generácia obľúbenej verzie kombi.
Vydané  Text: 


Advertisement
Škoda Fabia je najpredávanejším malým kombi – v dvoch generáciách sa od roku 2000 už predalo na 1,1 milióna kusov. Na úspechy predchodcov chce od januára 2015 nadviazať nová generácia, ktorá má svetovú premiéru na autosalóne v Paríži. Hlavný lákadlom je batožinový priestor: s objemom 530 litrov je o 25 l väčší ako predchodca. Pre porovnanie, konkurenčný Renault Clio Grandtour uvezie 443 l. Po sklopení zadných sedadiel vznikne ložná plocha dlhá 1,55 ma nad ňou priestor s objemom 1 395 litrov. Ponuka motorov kopíruje hatchback, vynechá však základný litrový trojvalec s výkonom 44 kW. Paletu šiestich agregátov teda tvorí trojvalec 1,0 l MPI / 55 kW, preplňovaný benzínový štvorvalec 1,2 l TSI (66 a 81 kW) a trojvalcový turbodiesel 1,4 l TDI (55, 66 a 77 kW). Základné prevedenie s najslabším benzínovým motorom váži len 1 004 kg. Novinkou je elektromechanický posilňovač riadenia ale aj celý rad komfortných prvkov výbavy na čele s bezkľúčovým odomykaním KESSY a rozhraním pre prácu s mobilným telefónom MirrorLink, ktoré nahrádza prítomnosť navigácie. Jazdné vlastnosti vylepší štandardne dodávané pribrzďovanie vnútorného kolesa v zákrute XDS+.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.