Ferrari 458 Speciale A len pre 499 vyvolených

Otvorená verzia najrýchlejšieho osemvalcového Ferrari všetkých čias bude exkluzívny limitovanou edíciou. Vznikne len rovnaký počet kusov ako zo superšportu LaFerrari.
Vydané , zverejnil

Rad osemvalcových Ferrari 458 sa rozrastá o novú variantu, ktorá je zo všetkých najatraktívnejšia, zároveň ale aj najdrahšia a najexkluzívnejšia. Dostane sa totiž len do garáže 499 šťastlivcov, ktorí budú pri objednávaní dostatočne rýchli. Päť rokov od uvedenia východzieho kupé 458 Italia a rok po rozšírení ponuky o ostrejšiu verziu 458 Speciale sa pridáva nové prevedenie označené 458 Speciale A.

Písmeno A je skratkou slova „Aperta“, ktoré v taliančine značí otvorenú karosériu. Oficiálne teda žiadny „Spider“, ako Ferrari tradične nazýva modely so sťahovacou strechou. Novinka nadväzuje na predchádzajúci model Ferrari Scuderia Spider 16M, ktorý vznikol tiež v počte 499 kusov ako pripomienka 16 titulov v pohári konštruktérov F1 a symbolická bodka za kariérou predchádzajúcej generácie osemvalcových Ferrari (rad 430).

Motor s výkonom 445 kW (605 koní) je zhodný so 458 Speciale a teda o 35 koní silnejší ako v bežnom 458 Spider. Otvorená karoséria je ťažšia o 50 kg, to je dosť málo na to, aby akcelerácia z 0 na 100 km/h zostala rovnakých 3,0 sekundy ako pri výkonnejšej verzie kupé. Na dvojstovke je tento ostrý spider už za 9,5 sekundy … Kto bude mať šťastie a objedná si toto vozidlo, musí počítať s primerane vysokou cenovkou. Konkrétne okolo 230 tisíc eur.

Inzercia

Advertisement

Pokračujte na ďalší príspevok »KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

  • Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.  Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.  Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.