Advertisement

Advertisement

Nástupca Land Roveru Freelander oficiálne

Land Rover odhalil nový model Discovery Sport. Prvý člen novej rodiny Discovery, ponúka 5 + 2 sedadiel na ploche nie väčšej ako existujúce 5-miestne prémiové SUV.
Vydané  Text: 


Advertisement
Do prémiovej kabíny môžu byť pre všetky tri rady sedadiel integrované až štyri 12V zásuvky a šesť USB portov, ktoré umožňujú naraz nabíjať viac elektronických zariadení. Vo výbave nájdeme napríklad aj head-up displej a 8-palcovú dotykovú obrazovku informačno-zábavného systému. Úplne nová viacprvková zadná náprava poskytuje nielen jazdnú dynamiku a komfort, ale tiež poskytuje dostatok priestoru za druhým radom sedadiel. Nájazdový uhol 21°, výjazdový 31° a prejazdový 21° umožňujú spolu s schopnosťou brodenia do výšky hladiny 600 mm vynikajúce jazdné vlastnosti v teréne. Pri spustení predaja Discovery Sport budú v ponuke štvorvalcové preplňované a vznetové motory. Zliatinový benzínový motor SI4 s objemom 2,0 l aj 2,2-litrový turbodiesel majú funkciu stop-štart, priame vysokotlakové vstrekovanie, vnútorné komponenty s nízkym trením a inteligentné rekuperačné dobíjanie pre vynikajúci výkon a hospodárnosť. Neskôr v roku 2015 príde vysoko účinný turbodiesel ED4 s emisiami CO2 len 119 g/km. Na výber sú 9-stupňová automatická aj 6-rýchlostná manuálna prevodovka, spolu s voľbou medzi pohonom dvoch alebo všetkých štyroch kolies. Auto sa dostane do predaja na začiatku roka 2015.
Pokračujte na ďalší príspevok »KĽÚČOVÝ MODEL ZNAČKY

PRVÝ TEST KIA EV9: Výkonný luxus. Je však porovnávanie s BMW na mieste?

  • Na veľké SUV Kia EV9 sme čakali možno až príliš dlho, a tak vyburcovala naše očakávania. Prvé dva dni s modelom nám odhalili, či má EV9 právo považovať sa za vlajkovú loď značky.

     Na Slovensku sa predáva od 74 990 €, za čo dostanete verziu Earth 1st Edition RWD 99,8 kWh 149,5 kW. GT-Line 1st Edition ide potom od 82 990 €.  Zdá sa, že každé euro stojí za to.
  • FIREMNÉ AUTO

    Výhody veľkých teraz aj pre malých. Škoda vám dá flotilové zľavy či extra starostlivosť už pri kúpe jedného vozidla

  • Hovorí sa, že byť veľký má svoje výhody. V tomto prípade to znamená, že spoločnosť Škoda Auto Slovensko – líder vo fleetovom segmente – dokáže ponúknuť zvýhodnenú flotilovú ponuku pre firemných zákazníkov už pri kúpe jedného vozidla. To zahŕňa lepšie ceny, množstvo vozidiel ihneď skladom či ďalšie výhody vo financovaní a starostlivosti o vozidlo.