Dekra 2014: Spoľahlivosť áut po 150 000 km

Chlieb spoľahlivosti sa láme po poriadnej dávke kilometrov. Výsledky Dekry ukazujú, ktoré autá majú po 150 000 kilometroch najmenej porúch.
Vydané Text: 

V intervale medzi 100 a 150 najazdených kilometrov sa poradie opäť mieša, vedenie si však naďalej udržiavajú nemecké značky. Medzi malými autami sa na prvú priečku dostalo Mini, vyrábané dnes pod krídlami BMW. Hneď za ním nasledujú dva najmenšie modely, ktoré v Európe predáva Toyota. Technika tejto japonskej automobilky zjavne pomohla aj Citroënu C1, ktorý sa vyrába v Českej republike spolu s Peugeotom 107 a Toyotou Aygo. Francúzske miniauto sa vďaka tomu dostalo do prvej päťky najspoľahlivejších. **Písali sme**: [Dekra 2014: V spoľahlivosti áut dominujú Nemci](http://www.autoviny.sk/novinky/Dekra%202014:%20V%20spo%C4%BEahlivosti%20%C3%A1ut%20dominuj%C3%BA%20Nemci) V segmente kompaktov vystrčil rožky na prvom mieste VW Golf (a Jetta), nechýbajú japonské stálice Honda Civic a Toyota Auris. Opel medzi najspoľahlivejšími autami strednej triedy? Nemecká neprémiovka očividne plní svoje sľuby o zlepšení kvality a Insignia sa zaradila pred BMW 3, schopné kúsky pritom kúpite už za menej ako 12 000 €. **Písali sme**: [Dekra 2014: Spoľahlivosť áut po 100 000 km](Dekra%202014:%20Spoľahlivosť%20áut%20po%20100%20000%20km) Aj v ďalších segmentoch pokračuje dominancia nemeckých prémiových značiek. Medzi MPV poskočil na čelo VW Golf Plus, francúzske autá tu však už nenájdeme. Dobrú spoľahlivosť ukázal model Caddy medzi malými užitkovými autami. Do prvej päťky sa tu prepracoval aj Renault Trafic, s hodnotnou 22,2 to však už aj tak žiadna sláva nebude. V každom prípade výsledky od Dekry ukazujú, že kúpa ojazdeného auta nemeckej výroby je najistejšia a vytiahne z majiteľa najmenej peňazí na neočakávaný servis.
Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.