Pozor! Polícia nasadila na vodičov kamiónov a autobusov novinku. Sľubuje si od toho vyššiu bezpečnosť na cestách

Polícia si v týchto dňoch poriadne preklepne vodičov kamiónovej a autobusovej dopravy. Nasadila totiž policajný autobus, ktorý monitoruje ich správanie.
Vydané Text: 

Na slovenských diaľniciach existuje niekoľko fenoménov, ktoré dokážu bežnému vodičovi poriadne znepríjemniť cestu. Okrem tradičného problému v podaní „[stredopruhárov](https://www.autoviny.sk/reportaze/122963/stredopruhari-su-najvacsou-chorobou-nasich-dialnic-spytali-sme-sa-preto-policie-ako-sa-s-nimi-vysporiadat)“ ide aj o [vzájomné predchádzanie kamiónov](https://www.autoviny.sk/reportaze/122871/vzajomne-predchadzanie-sa-kamionov-na-dialnici-je-hotova-katastrofa-co-na-tuto-cinnost-hovori-zakon) či ich vodičov, ktorí sa dostatočne nevenujú riadeniu Potom môžu vzniknúť rôzne tragické udalosti. Jedna taká sa stala na konci minulého mesiaca na 26. kilometri rýchlostnej cesty R7. **Polícia možno aj kvôli tomu spustila akciu s názvom Autobus.**
Bratislavskí dopravní policajti zasahovali v pondelok 30.5.2022 pri dopravnej nehode na 26. kilometri rýchlostnej cesty R7. Jedna osoba v dôsledku nárazu kamiónu do dvoch motorových vozidiel zahynula.
### Pozor na autobus s čiernymi sklami [Polícia Slovenskej republiky](https://www.facebook.com/policiaslovakia) už pred časom na monitorovanie dopravných priestupkov nasadila drony. Teraz však prišla s netradičným riešením, ktoré cieli predovšetkým na vodičov kamiónovej a autobusovej dopravy. **Akcia je zameraná hlavne na používanie telefónu za volantom, nebezpečné predchádzanie a monitorovanie bezpečnej vzdialenosti medzi týmito druhmi vozidiel**.
Na monitorovanie a zaznamenávanie správania vodičov kamiónov a autobusov používajú policajti kameru.
Ako uvádza [portál tvnoviny.sk](https://tvnoviny.sk/domace/clanok/183902-novinka-na-cestach-policia-nasadila), **policajný autobus využívaný pri tejto akcii má odstránený obmedzovač rýchlosti a tým pádom môže ísť rýchlejšie ako 90 kilometrov za hodinu**. Policajná akcia spočíva v monitorovaní správania sa vodičov na diaľnici pomocou kamery, ktorou spolujazdec vodiča v policajnom autobuse nahráva vodičov kamiónov. Pokiaľ sa preukáže porušenie zákona priestupkom, ktorý je uvedený vyššie, okamžite pred toto vozidlo vyštartuje sprievodná policajná kobra, ktorá vodiča zastaví. [Video z policajnej akcie si môžete pozrieť na Facebooku Polícia Slovenskej republiky](https://fb.watch/dFnOHTJHsk/).
Po zistení priestupku za vodičom kamiónu alebo autobusu okamžite vyštartuje sprievodná policajná kobra.
### Pilotná akcia s veľkým potenciálom Na našom území ide o pilotnú akciu podobného druhu. Je zameraná predovšetkým na zvýšenie bezpečnosti na našich cestách. Väčšina vodičov kamiónovej a autobusovej dopravy si totiž myslí, že na rýchlostných cestách a diaľniciach sú neohrození, nakoľko sú podstatne vyššie ako bežní vodiči. Policajná akcia začala v Bratislavskom samosprávnom kraji, no už teraz je jasné, že sa podobná kontrola môže vyskytnúť kdekoľvek na Slovensku.
Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.