Aktuality

Novú generáciu Mitsubishi ASX uvidíme už o 3 mesiace! Poznáme motorizácie, ktoré sa objavia pod kapotou

ASX

Mitsubishi posutpne odhaľuje tajomstvá nového modelu ASX. Automobilka najnovšie zverejnila prehľad dostupných motorizácií pod kapotou. Mnohých motoristov poteší prítomnosť benzínových agregátov, na výber však bude aj hybridný variant. Pohonné ústrojenstvá si Mitsubishi požičia od koncernových súrodencov Renault a Nissan.

Základom nového crossoveru bude benzínový litrový motor s preplňovaním, ktorý sa bude ponúkať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Pre zákazníkov požadujúcich vyšší výkon má byť k dispozícii preplňovaná jednotka 1,3 litra s priamym vstrekovaním v spojení so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, alebo sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou (7DCT). ASX novej generácie bude prvým európskym modelom značky Mitsubishi s plne hybridným pohonom (HEV). Ten kombinuje benzínovú jednotku 1,6 litra s dvoma elektromotormi a automatickou viacrežimovou prevodovkou typu „dog gearbox“.

Vrcholom modelovej ponuky bude plug-in hybridné prevedenie (PHEV). Systém PHEV, zahŕňajúci benzínový motor 1,6 litra v spojení s dvoma elektromotormi a batériou s kapacitou 10,5 kWh, má byť v segmente B-SUV v rámci automobilovej aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi jedinečný. Mitsubishi ASX novej generácie tak kráča v šľapajach plug-in hybridných SUV Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV.

Nové ASX bude postavené na podvozkovej platforme CMF-B automobilovej aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi a vyrábať sa bude v španielskom závode Valladollid automobilky Renault.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.