VIDEO: DeLorean sa vráti v úplne novej generácii! Pozrite si prvú ukážku:

Spoločnosť DeLorean Motor Company tvrdí, že nový model bude elektrický.
Vydané , zverejnil

Italdesign, spoločnosť zodpovedná za vzhľad pôvodného DeLorean DMC-12, zverejnila nový teaser odhaľujúci prvé zábery novej generácie kultového vozidla. Reinkarnovaný model zatiaľ o sebe veľa konkrétnych detailov neponúkol, no **výrobca sľubuje jeho odhalenie ešte v tomto roku.** Webová stránka automobilky nateraz umožňuje záujemcom prihlásiť sa na odber noviniek o projekte.

Zakladateľ spoločnosti Idaldesign, Giorgetto Giugiaro, mal v 70-tych a 80-tych rokoch 20. storočia záľubu vo výrobe klinovitých áut. Tento vzhľad použil aj na Lotus Esprit, Maserati Bora, Merak a v menšej miere na Volkswagen Scirocco prvej generácie.

Tmavá ukážka prezrádza, že **aj nová generácia si zachová unikátny spôsob otvárania dverí v tvare krídiel.** Svetelný podpis vpredu má v strede prvok v tvare V, ktorý evokuje siluetu vozidla, keď sú dvere otvorené.

Pokiaľ ide o pohonné ústrojenstvo, hovorí sa, že spoločnosť podniká „cestu k elektrifikácii“. Pre viac informácií si však budeme musieť ešte počkať.
**Je dobré vedieť, že nejde o prvú snahu oživiť legendu DeLoreana.** V roku 2007 začali súčasní majitelia spoločnosti ručne vyrábať malé množstvo nových kusov. Rýchly posun vpred do roku 2017 a bola tu ďalšia snaha zostaviť stroj pomocou originálnych dielov. Komponentov bolo dosť na vytvorenie aspoň 300-kusovej série.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »