Viete, čo znamenajú tieto symboly? Sypače nemôžete predbiehať vždy!

Ako správne predbiehať vozidlá zimnej údržby?
Vydané Text: 

Vodiči na diaľnici častokrát nevedia, ako sa majú správať počas hustého sneženia a nerešpektujú pravidlá pri jazde za snežným pluhom. Štandardne je predbiehanie pracujúcich sypačov zakázané, hrozí totiž šmyk na bočnej vrstve odpluhovaného snehu. Existuje však jedna výnimka – **Moderné vozidlá zimnej údržby disponujú svetelným systémom, ktorý vodičom signalizuje možnosť predbiehania šípkami alebo krížikom “X”.** Týmto spôsobom dáva sypač ostatným vodičom znamenie, či je bezpečné ho predbiehať a po ktorej strane. Ak šípka svetelnej signalizácie ukazuje do voľného jazdného pruhu, je to signál, že sypač môžete predbehnúť z naznačovanej strany. **Ak bliká znamenie „X“, sypač nepredbiehajte.** Vodič vás tým informuje, že vozovka ešte nie je pripravená pre rýchlejšiu jazdu. Vtedy je najlepšie počkať, kým vozidlo zimnej údržby nezíde z trasy. Pri hustom snežení sa tak môže stať až po niekoľkých kilometroch. **Sypače so snežnými pluhmi sa pohybujú pracovnou rýchlosťou približne 40 km/h.** Pri vyššej rýchlosti sa znižuje kvalita odhŕňania. Ak sneží, alebo hrozí sneženie, vodiči by mali počítať s časovou rezervou a mali by na cestu vyraziť skôr.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »FOTOGALÉRIA

V Bratislave dnes odštartovala výroba nového Superbu, pozrite sa do zákulisia výroby závode VW Slovakia

  • Nový Superb Combi sa vyrába súčasne s VW Passat Combi, neskôr sa do programu produkcie pridá aj Superb vo verzii liftback.

     Závod Volkswagen Slovakia sa pre spustenie výroby dôležitých modelov výrazne modernizoval, investícia do projektu Beta+ obnáša stovky miliónov eur. V rámci prípravy na sériovú produkciu sa vyrobilo až do dvetisíc kusov nového Superbu Combi.
  • Nabitá ponuka

    Slovenský Mercedes prišiel s neodolateľnou ponukou. Do ceny elektromobilov zahrnul nabíjací kredit, poistenie, financovanie aj nabíjací set

  • Poistenie na 2 roky, flexibilný systém nabíjania Pro, kredit na nabíjanie, predĺženú záruku na 6 rokov alebo do 90 000 km a zvýhodnené financovanie sú teraz v cene každého avizovaného elektromobilu.

     Kredit na nabíjanie je až do 6000 eur! Ponuka platí pre vozidlá k priamemu odberu, aj pre vozidlá zadané do výroby, dodané do 31. 12. 2023.