Nová Škoda Karoq sa už odhaľuje. Prvé skice ukazujú, že výrazne dozrela

Modernizovaná Škoda Karoq sa ukazuje na prvých skicách. Dostala dynamickejší vzhľad a príde aj nová technika.
Vydané , zverejnil

Už len pár dní nás delí od oficiálneho predstavenia modernizovanej Škody Karoq. Tento čas chce česká automobilka skrátiť postupným odhaľovaním detailov o modernizovanom SUV, ktoré bolo prvýkrát predstavené v roku 2017. **Po štyroch rokoch tak prichádza Karoq a novou vizážou, ale taktiež aj s novou technikou**.

Dizajn novinky sa nesie v aktuálnom trende, ktorý nastolil nový Kodiaq. **Karoq sa v predných partiách vyznačuje širšou, šesťuholníkovou maskou chladiča, na ktorú plynule nadväzujú predné svetlomety**. Tie sú celkovo užšie a prinášajú charakteristický svetelný podpis. Nové svetlomety navyše dodali prednej časti dynamickejší charakter.

Prepracované sú aj tradičné druhé svetlá umiestnené pod tými hlavnými. V Nižších výbavách je tu umiestnená hmlovka a vo vyšších výbavách je tu zase samostatný LED modul. Prednému nárazníku navyše dominuje obrovský otvor, ktorý je po stranách lemovaný kontrastnými lištami.

**Zadné partie priniesli taktiež viacero kľúčových zmien. LED technológia, ktorá bola pôvodne len v obrysových svetlometoch sa dostala aj na smerovky, ktoré sú po novom dynamické**. Nechýba ani pre Škodu typický svetelný podpis do tvaru písmena C. **Auto pôsobí zozadu širšie vďaka novému tvarovaniu svetlometov, sú užšie ako doteraz, a taktiež aj vďaka predĺženému strešnému spojleru**. Prepracovania sa dočkal aj nárazník, ktorý je o niečo ostrejší s výrazným čiernym difúzorom.

**Modernizovaný Karoq bude mať svoju oficiálne digitálnu premiéru už 30. novembra**. Na bližšie informácie ohľadom použitej techniky si zatiaľ musíme ešte počkať.

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.


Pokračujte na ďalší príspevok »Oáza pre gurmánov už aj s novým ročníkom

  • Vyše 30 rokov na trhu a v súčasnosti jedno z najúspešnejších vinárstiev na Slovensku s množstvom domácich aj medzinárodných ocenení. Taká je bilancia rodinného vinárstva Matyšák.  Dnes sa môže navyše pýšiť aj úspešnou sieťou vlastných značkových predajní, kam práve v týchto dňoch prichádza aj nový ročník vín z ich prémiovej línie.