Aktuality

Cupra u nás spustila predpredaj Formentora VZ5, kvóty na 2022 mieni vypredať do 24 hodín

Automobilka Cupra dnes oznámila spustenie predpredaja modelu Formentor VZ5. limitovaná edícia prichádza s maximálnym výkonom 287 kW (390 koní), pohonom všetkých kolies 4Drive, automatickou prevodovkou a cenou, ktorá je viac ako dvojnásobná v porovnaní s východiskovou verziou.

Za výnimočnosť sa platí viac ako 63 tisíckami

Päť valcov, zdvihový objem 2,5 litra, priame vstrekovanie paliva s preplňovaním, maximálny výkon 287 kW (390 koní) a krútiaci moment až 480 Nm. To, čo bolo donedávna vyhradené pre Audi Q3 RS a TT RS, nájdete už aj v španielskom Formentore (hoci s mierne nižším výkonom).

Ak by vám ani tieto technické údaje nestačili, vedzte, že nová Cupra Formentor VZ5 je v porovnaní s východiskovou verziou VZ nižšia o celý jeden centimeter, adaptívny podvozok ponúka 15-stupňové nastavenie tvrdosti, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h a akcelerácia z nuly na rýchlosť 100 km/h prebehne za 4,2 sekundy. A k tomu všetkému pohon všetkých kolies 4Drive a štyri výfukové koncovky, z ktorých ani jedna nie je falošná.

Mimochodom, to je o značný kus lepšie zrýchlenie, aké dosahuje Formentor vo verzii 2.0 TSI 228 kW/400 Nm so 4,9 sekundami.

Špecifickou výbavou v slovenskom predaji je balíček Safe & Driving Pack XL pre navigačný system PLUS, Full Digital Cockpit, štandardne dodávaný kamerový systém Top View, ale aj čierny strop, parkovacie senzory vpredu a vzadu vrátane automatického parkovacieho asistenta, adaptívny podvozok DCC s plynulým nastavovaním tlmičov či yhrievané predné sedadlá.

Pôvodné správy o Formentor VZ5 avizovali štandardné postavenie na 20-palcové disky, napokon v slovenskom cenníku figurujú 19" zliatinové disky 8Jx19 Exclusive 38/3 brúsené, vo farbe čierna matná/strieborná.

Aby Cupra podnietila záujem kúpychtivej verejnosti o novú verziu VZ5, sprístupnila ju ako limitovanú edíciu 7 000 kusov. Pre slovenský trh bola vymedzená iba menšia časť z tohto počtu, pričom importér vo svojej správe avizuje „vypredanie kvóty na rok 2022 do 24 hodín.“

CUPRA Formentor sa dnes na Slovensku dá zakúpiť od 27 980 eur a za verziu Veloz 2,0 TSI 310 4Drive automat si importér pýta necelých 49 490 eur.

Cena za Formentor VZ5 2,5 TSI 390 4Drive automat je 63 540 eur.

Prečítajte si aj:


Prvá jazda: CUPRA Formentor 2.0 TSI 228 kW - Brave New World

ERIK STRÍŽ


Prvýkrát za volantom Cupra Formentor VZ5: Máquina de primera clase!

ERIK STRÍŽ


Cenník Cupra Formentor platný od 27. októbra 2021

Erik Stríž je motoristický novinár, editor magazínu Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie