Takto má vyzerať nová Škoda Slavia! Pôjde o skutočne dostupné auto, ktoré v európskej ponuke chýba

Pozeráme sa na skutočného nástupcu modelu Rapid?
Vydané , zverejnil

Nový sedan v segmente A0 svojim menom pripomína začiatky automobilky. Od roku 1896 začali Václav Laurin a Václav Klement pod obchodným názvom Slavia úspešne predávať svoje prvé vlastné bicykle. **Nová Škoda Slavia opäť predstavuje začiatok novej éry, tentoraz na indickom trhu.** Sedan, ktorý bude v Indii predstavený ešte v tomto roku, na tamojšom trhu doplní veľmi obľúbené modely Octavia a Superb.

V rámci projektu INDIA 2.0 zodpovedá značka Škoda za všetky aktivity koncernu Volkswagen na indickom trhu. Tento projekt zahŕňa modelovú ofenzívu celkom štyroch nových kompaktných vozidiel. **Vozidlá Kushaq, Slavia a dva modely značky Volkswagen sú postavené na platforme MQB-A0-IN,** ktorú Škoda špeciálne upravila pre potreby indického trhu. Samotná výroba bude až na 95 % lokalizovaná.

Napriek pandémii Covid-19 má nová Škoda Kushaq za sebou úspešný štart. **Od uvedenia na trh v júli 2021 registruje automobilka už viac ako 10 000 objednávok.** Vďaka novému vozidlu SLAVIA sa v Indii očakáva výrazný nárast predaja. Indický trh zohráva v rastovej stratégii značky Škoda významnú úlohu.

Inzercia

Advertisement

Pre motoristov v Indii sú dôležité najmä náklady, dojazd a komfort. A presne tieto atribúty by mala nová Slavia spĺňať. Samotná automobilka o novom sedane hovorí ako o elegantnom, bezpečnom a výkonnom automobile. **Pod kapotou by mali pracovať motorizácie 1.0 a 1.5 TSI,** ktoré prešli technickými úpravami s ohľadom na nižšiu kvalitu paliva v regióne.

Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


Pokračujte na ďalší príspevok »KIA Blog

Kia posilňuje dizajnový tím vymenovaním Johna Buckinghama ako vedúceho skupiny Kia Next Design Group

  • Buckingham, ktorý sa svojej novej role ujal 1. júna, má viac ako 18 rokov skúseností s navrhovaním luxusných a čisto elektrických vozidiel.  Po vymenovaní viceprezidenta Teck Koun Kima za vedúceho skupiny Kia Next Design Group v januári tohto roka, Kia naďalej posilňuje svoj dizajnový tím.  Dizajnová filozofia spoločnosti Kia „zjednotenie protikladov“ stanovuje odvážnu ambíciu byť lídrom v budúcej mobilite a definuje progresívny prístup.