VW Taigo je už v predaji aj u nás, zverejňujeme kompletný cenník nového SUV-kupé

V ponuke je aj športovo ladená verzia R-Line, základná výbava sa volá Life.
Vydané , zverejnil

Spoločnosť Porsche Slovakia, s.r.o., autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko, spustila predpredaj nového modelu Taigo. S ním po prvý raz prichádza na európsky trh SUV-kupé značky Volkswagen. **Taigo sa už dá objednávať a na Slovensku je na výber v troch líniách vybavenia s dvoma benzínovými motormi**.

K charakteristickým prvkom nového trendového lifestylového modelu okrem zvýšenej polohy sedadiel nad zemou patrí sériovo digitálny združený prístroj, inteligentná digitálna konektivita a najmodernejšie asistenčné systémy, zvyšujúce bezpečnosť a komfort. Uvádzacie ceny modelu Taigo na Slovensku sa začínajú od 16 990 €.


### Volkswagen Taigo sa už dá objednávať
Na rozdiel od niektorých iných európskych trhov sa Taigo na Slovensku nebude predávať v najnižšej verzii vybavenia ani s najslabším motorom. Zákazníci tak dostávajú už za základnú cenu bohato vybavený moderný automobil, ktorý si za príplatok môžu doplniť rozličnými inovatívnymi bezpečnostnými a komfortnými prvkami a individualizovať jeho dizajn.

Tri verzie vybavenia majú, podobne ako pri ostatných nových modeloch Volkswagen so spaľovacími motormi, označenie „**Life**“, „**Style**“ a „**R-Line**“.

### Základná a príplatková výbava
Verzia Life štandardne obsahuje napríklad 7 airbagov – vrátane stredového airbagu vpredu, bezpečnostný systém Front Assist s rozoznávaním chodcov Pedestrian Recognition a funkciou autonómneho brzdenia City Brake, asistenčný systém na udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu Lane Assist a systém tiesňového volania pri nehode eCall.

Komfort zvyšujú **parkovacie senzory vpredu i vzadu**, multifunkčný kožený volant, klimatizácia Climatic, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, ako aj elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších spätných zrkadiel. Infotainment zahŕňa rádio Composition Colour s farebným dotykovým displejom 16,5 cm (6,5“), prijímačom digitálneho rozhlasového vysielania DAB+, rozhraním Bluetooth a funkciou App-Connect na pripojenie smartfónu.

Zákazník má na 3 roky bezplatne k dispozícii internetové služby Volkswagen We Connect Plus. Taigo Life má **štandardne LED svetlomety s dennými svetlami, zadné svetlá z LED** a jazdí na 16-palcových diskoch z ľahkej zliatiny „Belmopan“.

Taigo Style má navyše **asistenčný systém Travel Assist pre poloautomatickú jazdu do rýchlosti 210 km/h**, radarový adaptívny tempomat ACC, adaptívne svetlomety IQ. Light – LED Matrix s osvetlenou lištou na maske chladiča, svetlomety do hmly s funkciu odbočovacích svetiel. Dokonalejší infotainment predstavuje rádio Ready2Discover s väčším displejom 20,3 cm (8“) v ktorom sa dá cez We Upgrade dodatočne aktivovať integrovaná funkcia navigácie. Športový nádych interiéru dodávajú predné športové sedadlá, biele ambientné osvetlenie a dekoračné obklady Deep Iron Grey. Štýlové akcenty exteriéru predstavujú 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Aberdeen“ a strieborné pozdĺžne lišty strešného nosiča.


Inzercia

### Taigo R-Line
Ešte dynamickejší dizajn má športové verzia Taigo R-Line. Funkčné vybavenie zodpovedá verzii Style, zvonka má vozidlo špecifické nárazníky R-Line a 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny „Valencia“. Interiér dotvárajú dekoračné obklady Grey Anodized Matte, exkluzívne látkové poťahy sedadiel R-Line, dekoračné lišty na prahoch dverí a pedále z nehrdzavejúcej ocele.

Ponuka príplatkového vybavenia pre Taigo obsahuje napríklad **dokonalejší digitálny združený prístroj Digital Cockpit Pro**, navigačné systémy Discover Media a Discover Pro alebo ozvučovací systém beats audio s celkovým výkonom 300 W, ako aj dva komplety asistenčných systémov a cúvaciu kameru. Všetky verzie vybavenia môžu mať za príplatok 2-zónovú automatickú klimatizáciu Climatronic. Na individualizáciu majú zákazníci k dispozícii okrem rozličných príplatkových farieb dva farebné dizajnové komplety na karosériu, z ktorých jeden zahŕňa obsahuje strechu nalakovanú v kontrastnej čiernej farbe, jeden farebný dizajnový komplet do interiéru a niekoľko diskov z ľahkej zliatiny formátu 16 až 18 palcov.

### Motorizácie? Iba dva benzínové motory, ale aj štvorvalec
Taigo Life poháňa **benzínový trojvalec 1.0 TSI** s max. výkonom **81 kW** (110 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou (od kalendárneho týždňa 48/2021).

Za príplatok výrobca montuje 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG.

Taigo Style a Taigo R-Line môžu mať aj **benzínový štvorvalec 1.5 TSI** s výkonom **110 kW** (150 k) a prevodovkou DSG.

### Kompletný slovenský cenník platný od 1.10.2021:


Pokračujte na ďalší príspevok »