Aktuality

Dvojmotorová Honda HR-V má slovenské ceny, čo dostanete za štartovacích 27-tisíc eur?

Slovenské zastúpenie značky Honda oficiálne potvrdilo slovenské ceny novej Hondy HR-V. Základná cena 26 990 eur vrátane DPH platí pre všetky varianty tohto SUV-kupé, ktoré je štandardne vybavené pokročilou technológiou dvojmotorového pohonu e:HEV. Nech to znie akokoľvek kurózne, Honda takto označuje, že jej HR-V je výhradne hybridným vozidlom.

Základným výbavovým stupňom je Elegance, cena ktorej začína od 26 990 eur. Jej súčasťou sú LED svetlomety, vyhrievané predné sedadlá, 18” zliatinové kolesá a bezproblémové pripojenie smartfónu ako štandard.

Vyššia výbava sa volá Advance, cena začína na 29 490 eurách, v porovnaní s Elegance ponúka navyše elektricky ovládané dvere batožinového priestoru s možnosťou „bezdotykového“ otvorenia a automatického zatvorenia po vzdialení sa, vyhrievaný volant, syntetickú kožu a tkaninové obloženie interiéru.

Vrcholná výbava Advance Style je k dispozícii od 31 990 eur, okrem uvedeného obsahuje aj prémiové audio a jedinečné detaily, a ko sú napríklad farba exteriéru v dvoch odtieňoch a oranžové detailové prvky v kabíne.

Honda HR-V e:HEV (modelový rok 2022)

Prečítajte si aj:


Honda predstavila novú generáciu HR-V. Dostala hybridnú techniku a krásnu karosériu

Peter Lacena


Jeden pohon pre všetky výbavy, ale s tromi režimami jazdy

Osvedčená hybridná technológia e:HEV od spoločnosti Honda, ktorá je k dispozícii v modeli HR-V prvýkrát, prináša emisie CO2 od 122 g/km (kombinovaný cyklus WLTP) a spotrebu paliva 5,4 l/100 km.

Nastavenie e:HEV disponuje tromi prepínateľnými režimami jazdy, ktoré sa vyberajú automaticky podľa prevládajúcich jazdných podmienok. Nevyžaduje sa nabíjanie zo zásuvky, vlastne v tomto prípade ani nie je možné. Model HR-V sa automaticky nabíja generovaním energie počas jazdy, teda princípom rekuperácie.

Zákazníkov, ktorí si nie sú istí životnosťou batérie, určite poteší záruka na 5 rokov alebo 100 000 kilometrov.

Rovnako ako všetky nové modely Honda, aj nový model HR-V je vybavený technológiou Honda Sensing, ktorá obsahuje komplexný rad špičkových bezpečnostných technológií a pomôcok pre vodiča. Nový model taktiež prináša funkciu Hill Descent Control (Ovládanie jazdy z kopca) na lepšiu kontrolu na strmých svahoch a povrchoch s nízkou priľnavosťou. Majitelia modelu HR-V majú v automobile navyše k dispozícii hladko integrovaný 9-palcový dotykový displej, ktorý umožňuje zrkadlenie smartfónu prostredníctvom Apple Carplay (cez Bluetooth, WiFi alebo kábel) a Android AUTO (cez kábel).

Registrácia objednávok na novú Hondu HR-V je už v plnom prúde aj na Slovensku. Prvé dodávky nového HR-V sa v Európe očakávajú začiatkom roka 2022. Kompletný zoznam cien a finančných podrobností bude k dispozícii na https://www.honda.sk/cars/new/hr-v-hybrid/overview.html, kde sa zákazníci, ktorí majú záujem, môžu zaregistrovať už teraz.

Slovenský cenník Honda HR-V 2022:

(2) Mercedes-Benz EQS: Platforma EVA, akumulátor, pohon, energetický a termomanažment
Erik Stríž je motoristický novinár, editor magazínu Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie