Zúčastnite sa najväčšieho prieskumu na Slovensku o zákaze spaľovacích áut (2 min.) Súhlasíte s preferovaním elektromobilov?

Vyplnenie dotazníka nám zabralo menej ako dve minúty času, odpovede čitateľov sú pritom pre nás nesmierne cenné.
Vydané  Text: 

Reálny dojazd elektromobilov, nová Dacia za 15-tisíc eur či porovnanie SUV-čiek: Októbrový auto motor a šport je už v predaji, zverejňujeme kompletný obsah

Od pondelka 20. septembra 2021 je v predaji októbrové číslo časopisu auto motor a šport a my sme pre vás pripravili nielen výber toho najlepšieho, ale aj kompletný obsah nového vydania.

[Autá na benzín a naftu postupne končia, nahradia ich elektromobily](https://www.autoviny.sk/novinky/122616/vyfuky-skoncia-naftove-a-benzinove-auta-predsa-len-zakazu-bloomberg-predcasne-zverejnil-zamery-europskej-komisie). Tak znejú titulky správ, ktoré sa k nám dostávajú azda z každej strany. Sú čiastočne pravdivé, v krajinách Európskej únie sa podľa všetkého skutočne nebudú môcť predávať nové autá so spaľovacím pohonom už od roku 2035, teda za štrnásť rokov. Toto rozhodnutie Európskej komisie vyvolalo vlnu nevôle a aj my v titule Autoviny.sk sa snažíme sprostredkovať nielen pozitívne informácie o nových elektromobiloch, ale aj tie menej priaznivé. Naším cieľom nie je ponúkať vyvážené správy, pretože našou úlohou nie je vyvažovať dobré správy tými negatívnymi, ale ponúkať objektívnosť bez tendenčnosti. A to aj za cenu, že sa to nebude páčiť jednej či druhej strane.

Tieto európske krajiny sú proti zákazu spaľovacích motorov, na prekvapenie aj naši susedia

Zmena ovplyvní nielen motoristov, ale aj zamestnanosť, firmy a celé krajiny.

Čítame pritom komentáre našich čitateľov a vieme, že prevažná väčšina z nich nie je zo zámerov Európskej komisie vôbec nadšená. Práve naopak, nešetria kritikou, tvrdiac, že elektrické automobily nie sú zďaleka pripravené napĺňať potreby súčasných motoristov. V skutočnosti za tých štrnásť rokov už bude jazdiť nová generácia motoristov s novými potrebami, no a automobilky dovtedy na trhy uvedú nové generácie svojich vozidiel s podstatne lepšími vlastnosťami. Aký je však názor slovenského čitateľa motoristického média naozaj? Vieme totiž, že najviac je vždy počuť tých nespokojných, tí druhí nepotrebujú o svojich názoroch dávať vedieť za každú cenu. Zaujíma nás, čo si čitatelia-motoristi myslia a je možné tieto názory rozdeliť na základe veku respondentov. Platí, že čím je človek mladší, tým je ochotnejší akceptovať inovácie? A naopak? Prosíme vás, aby ste sa zúčastnili nášho prieskumu o zákaze spaľovacích áut a názoroch na elektromobily. Budeme mu venovať veľkú pozornosť, pretože chceme osloviť tisíce ľudí, aby sme tak vytvorili najväčší prieskum o tejto problematike na Slovensku. **Každý respondent je dôležitý**. Ďakujeme. Výsledky prieskumu plánujeme zverejniť už o niekoľko týždňov.
Budeme čoskoro všetci jazdiť na elektromobiloch a nabíjať autá pomocou káblov? Skôr či neskôr áno, ale od takejto reality nás delia ešte tak dve desaťročia.

Inzercia

Advertisement
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement