Toyota má novú terénnu RAV4! Verzia Adventure sa bude predávať aj u nás!

Značka Toyota nečakane predstavila novú verziu svojho SUV RAV4. Mestské SUV sa dočkalo vylepšení, ktoré ho predurčujú do terénu.
Vydané , zverejnil

Toyota posilňuje atraktivitu a charakter SUV radu RAV4 uvedením novej verzie Adventure, ktorá dopĺňa existujúce verzie Active, Comfort, Selection a Executive a svojím výrazným robustným štýlom hlása pripravenosť vydať sa kamkoľvek do terénu aj na cesty. Na Slovensko dorazí v prvom kvartáli budúceho roka, predaj začne už v priebehu novembra.

Nová verzia dokáže osloviť tých záujemcov, ktorí hľadajú vozidlo zodpovedajúce ich dobrodružnému životnému štýlu. Zároveň si zachováva **výhody hybridného pohonu** vo forme hospodárnosti a dynamických jazdných schopností.

RAV4 Adventure dáva jasne najavo svoje zámery funkčným stvárnením predných partií. Novo poňatá **čisto čierna maska chladiča** je opticky výraznejšia.

Logo Toyota sa po novom presunulo z nábežnej hrany kapoty do strednej časti, kde je usadené na horizontálne lišty pretínajúce masku. K suverénnemu postoju vozidla a vzhľadu schopného SUV prispieva začlenenie predných hmlových svetiel do nových čiernych rámčekov, ako aj nový nadstavec pod nárazníkom s lesklo striebornou povrchovou úpravou.

Výsledný efekt znásobujú **širšie lemy okolo podbehov kolies** alebo **nové 19-palcové zliatinové disky** kolies s matne sivým povrchom. Zodpovedajúci **strieborný nadstavec nájdeme aj pod zadným nárazníkom**.

Vyhotovenie RAV4 Adventure sa bude ponúkať aj v jedinečnom **dvojfarebnom laku** v kombinácii zelenej karosérie v odtieni Urban Khaki. Strecha, predné stĺpikmi a zadný spojler budú v sivom odtieni Dynamic – čím vzdáva poctu ikonickej svetlej streche klasického modelu Toyota FJ40 Land Cruiser.

Inzercia

V kabíne zaujme špeciálny dizajn čalúnenia sedadiel s použitím hladkej umelej kože čiernej farby a hlbokého prešívania opierok a sedadiel s kontrastnými oranžovými švami. Vyhotovenie RAV4 Adventure je tiež vybavené prahovými lištami.

### Hybrid do terénu
O pohon RAV4 Adventure sa stará hybridné ústrojenstvo štvrtej generácie od Toyoty, štandardne s inteligentným pohonom všetkých kolies vďaka zástavbe ďalšieho kompaktného elektromotora na zadnej náprave. Hospodárny a súčasne výkonný hybridný pohon, spájajúci elektromotory a benzínový štvorvalec 2,5 litra, ktorý vykazuje jeden z najlepších parametrov termodynamickej účinnosti na svete medzi sériovými motormi, dosahuje maximálny výkon 222 koní. Vďaka pohonu AWD-i je ďalej možné ťahať brzdené prívesy s hmotnosťou až 1 650 kg.

Nový model okrem toho prináša prvky modernizácie pripravené pre RAV4 v modelovom vyhotovení 2022, ako sú napr. nové projektorové LED svetlomety alebo predné hmlové svetlá typu LED. V prípade hybridnej aj čisto benzínovej verzie sa ponúkajú nové desaťlúčové zliatinové disky kolies v striebornom vyhotovení pre líniu výbavy Comfort, resp. lesklo čiernom pre výbavu Selection. V kabíne sa kladie dôraz na ešte vyššie pohodlie a praktickosť prostredníctvom nového LED osvetlenia, elektrického nastavovania sedadla predného spolujazdca, podsvietených spínačov ovládania okien a nových portov typu USB-C na nabíjanie telefónov a mobilných zariadení na cestách.

Najnovšie zmeny bezpochyby napomôžu k ďalším úspechom najpredávanejšieho SUV sveta. Pôvodná Toyota RAV4 v roku 1994 stvorila segment SUV pre voľný čas s agilitou pripomínajúcou osobné vozidlá, a tak si tento prelomový model získal postupne na celom svete vyše 10 miliónov zákazníkov. O inovatívnom charaktere svedčí aj fakt, že Toyota RAV4 ako prvá v tejto triede ponúkla hybridný pohon, pričom RAV4 Hybrid je dnes tiež najpredávanejším elektrifikovaným modelom SUV.

Inzercia

Na európskych trhoch sa nové vyhotovenie Toyota RAV4 Adventure spoločne s modernizovaným modelovým radom RAV4 začne predávať v priebehu októbra a prvé vozidlá dorazia v prvom štvrťroku 2022.


Pokračujte na ďalší príspevok »TEST HECHT COCIS RED: Ako jazdí elektrický skúter za 1599 eur?

  • Zvažujete kúpu jednoduchého elektrického skútra od značky Hecht? Prečítajte si našu recenziu, v ktorej sumarizujeme naše skúsenosti s týmto nápadným a prekvapivo lacným elektrickým skútrom. Je určený do mesta, stačí vodičský preukaz na auto a vyžaduje minimálnu údržbu. Stojí toľko, čo lepší mobil, čo prirodzene vzbudzuje zvedavosť a možno aj pochybnosti.