Aktuality

Lexus sa stal oficiálnym sponzorom Davis Cupu

Lexus sa stal oficiálnym sponzorom Davis Cupu

Partnerská spolupráca prichádza v čase uvedenia úplne nového modelu Lexus NX, ktorý otvára novú kapitolu značky Lexus. Nové NX stojí na počiatku nového dizajnového smeru v oblasti exteriéru aj interiéru, využíva nové pohonné jednotky vrátane prvého plug-in hybridného pohonu pre značku Lexus, prináša vylepšenia na poli dynamiky jazdy a ponúka novú generáciu multimédií a konektivity.

Davis Cup, ktorý bol po prvýkrát usporiadaný v roku 1900, sa postupne rozvinul na každoročný svetový športový šampionát. V roku 2021 sa ho zúčastní až 142 rôznych národností. Nový finálový formát, v ktorom bude o vytúžený Davisov pohár súťažiť najlepších 18 národností, bol zavedený v roku 2019, keď víťazný titul v Madride vybojovalo Španielsko.

„Máme neuveriteľnú radosť, že môžeme znova obnoviť naše väzby s touto kultovou športovou udalosťou. Davis Cup je jedinečným športovým podujatím naprieč krajinami, ktoré spája špičkových tenistov a fanúšikov, pričom mnohí z nich predstavujú záujemcov o prémiový tovar. Príležitosť spojiť sa s takým publikom prostredníctvom zdieľanej vášne pre dokonalosť, odhodlanie a neuveriteľné zážitky si Lexus nemôže nechať ujsť,“ hovorí Spiros Fotinos, riaditeľ spoločnosti Lexus Europe.

Lexus sa stal oficiálnym sponzorom Davis Cupu

„Sme nadšení, že opäť môžeme počítať so značkou Lexus v druhom ročníku finálových bojov. Tohtoročné podujatie je zasadené do viacerých miest v troch krajinách, pričom Lexus tu preukazuje svoje ohromné schopnosti v rámci manažmentu akcie, poskytovania služieb aj ich profesionality. Sme si istí tým, že podobne ako v roku 2019 budú najlepší svetoví hráči a tímy nadšení z podpory, ktorú Lexus na súťaži zaistí,“ hovorí riaditeľ finále Davis Cupu Albert Costa.

Prečítajte si aj:


NOVÝ LEXUS ES: Silný konkurent pre BMW radu 5 už nemá spätné zrkadlá a interiérom prekonal všetky očakávania

Redakcia (s)


▸Nový LEXUS NX na Slovensku: Premiéry sa môžete zúčastniť aj vy osobne

Redakcia (s)


Lexus je opäť oficiálnym vozidlom festivalu v Benátkách

Redakcia (s)


Lexus už pracuje na novom SUV, čo o ňom vieme?

Výber z oficiálnej správy


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie